Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Optymalne Rozwi?zanie Bugów Gry
PoziomkaZ Forum > Polskie Forum > Mroczne Tajemnice
Colder
Witam,
szczerze to jestem zawiedziony tym co si? sta?o ;/
B??dy, B??dy i jeszcze raz B??dy ;/
22 Strony postów w temacie o bugach to jednak co? tongue.gif
W tym temacie NIE piszemy "Wola Boga mam buga ja ja ja, co mam zrobi? o kurde, no co mam zrobi? ? Prosz? Pomocy PLSSS" Tylko pokazujemy jak naprawi? istniej?ce bugi smile.gif
W ogóle to my?l? ?e Im si? co? popiepr***** z NPCMODE, ale to niewa?ne tongue.gif

#Bug 1
B??d na arenie
Je?eli idziemy b?d? czekamy na walk? na arenie, lecz nasz przeciwnik nagl? si? zatrzyma? w??czamy Marvin mode, namierzamy na niego, klikamy "O", dochodzimy nim przed aren? i odmieniamy si? znowu w beziego. Po tej operacji nasz przeciwnik ju? bez problemów dojdzie na walk? ;] To samo si? tyczy obstawiania walk w SO ;]

#Bug 2
Atakuj? Mnie Stra?nicy Kopalni
No niestety tu jest du?o pierd*** si? :/, moim sposobem jest zmienienie KA?DEJ osobie (stra?nika) w kopalni npcmode na 3, namierzamy na niego, w konsoli wystukujemy "edit focus" po czym wpisujemy "npcmode = 3", po tej operacji stra?nik nie b?dzie nas atakowa?, b?dzie mo?na z nim pogada? itd wink.gif // Moje Pytanie, Czy To Si? Zapisuje ?, bo je?li nie to chyba dostan? ...... (prosz? o szybk? odpowied?) //

#Bug 3
Bandyci Mnie Atakuj? (Quentina i Kosa)
To samo co UP, musimy im zmieni? NPCMODE na 3. Polecam jeszcze za?o?y? naszyjnik przemytników, mnie wtedy nie atakowali lecz nie mo?na by?o z nimi porozmawia?, po zmianie npc mode na 3, otworz? im si? usta tongue.gif


Tyle ode mnie! Postaram si? doda? jeszcze co? pó?niej, dodawajcie te? swoje BUGI i sposoby ich rozwi?zania,
Pozdrawiam i ?ycz? powodzenia Poziomkom tongue.gif


PS: Jak wyjdzie jaki? patch to trzeba b?dzie gra? od nowa ? Tego nie prze?yje ... ?
Tizgar
Rozwi?zanie bugów to takie z?by nie na sile nagina? zasady i tempo rozgrywki w mt a druga rzecz nie naciska? "c" klawisz ten powoduje automatyczna walk? z namierzonym npcem nawet bez ?adnego ataku w ten oto sposób dla testu naciska? c na szkodnika wywo?a?em wojno stoj?c w miejscu
dawido312
Co do Bugu 3 to jest jeszcze jedno(albo i wi?cej) rozwi?zanie:
Pogada? z kos? na Caps Lock'u, a nast?pnie przywo?a? quentina kodem(insert org_858_quentin["_"="Shift"+"/")

Wymaga troch? mniej roboty:P (?eby nie by?o - sposób jako pierwszy opisa? Tizgar)
Baggio
jest jeszcze bug z nauk? walki broni? 2H powy?ej 89%, dobrym sposobem na to jest przywo?anie postaci "cheatera" kodem "insert ch", po klikni?ci na t? posta? mo?emy nauczy? si? wszystkich um na max itp. (czyli bro? 2H mamy za?atwion? ;p)
Colder
Ale jestem lowek, zrobi?em to co sam zakaza?em :X
Prosz? o delete ;p
No chyba ?e ma kto? pomys? to:
Ogólnie rzecz bior?c to macie jaki? pomys? na tych ch?opków z kopalni ;/ ?
Chcia?em do nich do??czy? ale oni ci?gle mnie atakuj?, npctype które jako tako pomaga nie zapisuje si? po relogu co mnie niestety nie pociesza ;/
Tizgar
na 2h bron mo?na wykorzysta? ksi??k? która ma drow kopiowa? ja mo?na do woli bez problemów aczkolwiek sherr nauczy przy 99% o dziwo
dawido312
Czyli perfidny bug? ;(

Komu? si? 9 z 8 pomyli?a xD (Chodzi mi o to, ?e powinien uczy? od 89, a uczy od 99, czyli komu? kto pisa? skrypty si? 9 z 8 pomyli?a tongue.gif)
Keldorn
Edit Atributes/NPC mode = 3 nie zapisuje si? ka?dy load sejwa, zmiana lokacji zniweczy cale starania - próbowa?em to na Stra?nikach przy Kopalni i po ponownym za?adowaniu sejwa wszystko posz?o si? je. Tak?e ta metoda jest tylko na chwile ale jest skuteczna
Smolo
Je?eli kto? wymy?li jak rozwi?za? problem z aren?, ?eby mo?na by?o gada? normalnie ze Scattym i odbywa? walki z np. Kirgo i Kharimem (przez to nie moge uko?czy? questa na przyj?cie do SO sad.gif ), to naprawd? b?de wdzi?czny... Mo?e tylko wspomn?, ?e wystarczy nie pogada? ze Scatym po walce, albo spó?ni? si? jeden dzie? na walk? z kim? na arenie, to wtedy bug si? robi...
Fenix
Odkry?em ?e bug z walk? na arenie si? nie robi jak spó?nicie si? 1 dzie?, je?li wi?cej to ju? macie buga. No ale uda?o si? to naprawi? biggrin.gif

Ps, przyda?by mi si? save'a od tych, którzy ci?gle maj? buga ze stra?nikami (najlepiej jeden przed zabiciem królowej pe?zaczy, a drugi jak ju? s? w obozie.)
Colder
Ja mam ten problem, jestem nadal w 1 rozdziale, a zacz??y mnie atakowa? po tym jak odebra?em list? od lana ;/
Co do areny to nie rozumiem, napisa?em jak to naprawi? tongue.gif

Bardzo prosz? o pomoc, nie znam si? na modingu ale na pewno gdzie? s? te pliki zapisuj?ce atrybuty postaci, zmieni? bym ka?demu z kopalni npctyle na 3 i po problemie. Jednak z zaciekawienia zacz??em od nowa gr? i na samym pocz?tku stra?nicy te? mieli npctype = 1 i mnie nie atakowali...

Ponawiam pytanie czy nowy patch b?dzie wymaga? zacz?cia gry od pocz?tku tongue.gif

Gdzie s? save bo nie mog? znale?? ? :/
GotHackerTeem
hahahha ale jaja mialem dla fenixa save z bugiem stra?ników i sie naprawilo hahahhaha
Colder
JAK ?!
Powied? dok?adnie co i jak zrobi?e? !
To dla mnie choler**** wa?ne ;/
Bruce
Pewnie wczyta? sejwa.
skotar
CYTAT(Colder @ May 10 2010, 08:44 PM) *
#Bug 2
Atakuj? Mnie Stra?nicy Kopalni
No niestety tu jest du?o pierd*** si? :/, moim sposobem jest zmienienie KA?DEJ osobie (stra?nika) w kopalni npcmode na 3, namierzamy na niego, w konsoli wystukujemy "edit focus" po czym wpisujemy "npcmode = 3", po tej operacji stra?nik nie b?dzie nas atakowa?, b?dzie mo?na z nim pogada? itd wink.gif // Moje Pytanie, Czy To Si? Zapisuje ?, bo je?li nie to chyba dostan? ...... (prosz? o szybk? odpowied?) //


hmmmm ......... czasoch?onne b?dzie za ka?dym wczytaniem gry zmienianie ka?demu NPCowi kodami z 1 na 3, wi?c mo?e by tak wybi? stra?ników bez imion i nie potrzebnych ju? w fabule itp. wtedy po wczytaniu gry b?dzie mniej do zmieniania. Wiem, ?e to ?adne rozwi?zanie sad.gif
Keldorn
Nie jestem testerem ani moderem wiec nie znam si? na mechanice skryptów ale odnosz? wra?enie (intuicja mi podpowiada) ?e bug ze stra?nikami inicjuj? dialog z Diego o Przemytnikach i pó?niejsze zadania dla nich a tak?e dialog z Draxem czy jak mu tam, tym 1wszym stra?nikiem w kopalni. Po zabiciu Królowej zaczyna si? pod górk? czyli all na nas kampi?. Do tego dochodzi te? zadanie Diego na zaufanie czyli list? od Iana ale po tym zadaniu wci?? by?o cacy dopiero po zabiciu królowej zacz??a sie zabawa.

Mia?em zacz?? gr? od nowa aby to przetestowa? ale chwilowo ?upi? w G2, czekam na update od poziomek. Uwzgl?dnijcie to co napisa?em mo?e Was to nakierowa? na rozwi?zanie.
GotHackerTeem
s?uchajcie mnie normalnie ludzi trzeba próbowa? ten bug raz jest raz nie ja chcia?em da? save fenixowi wychodz? z kopali ?eby si? upewni? a stra?nicy do mnie dobra robota id? do kazia ma co? wa?nego do cb a ja morda normalnie zadowolona jak nic smile.gif
Sysia
Ja mam Sava przed zabiciem królowej i po jak jestem w Obozie stra?ników kopalni inf. na pw lub na gg.
Fenix
Czyli si? mnie przestraszyli biggrin.gif

A tak na serio, to czy jeste?cie pewni ?e w ferworze walk nie uderzyli?cie ?adnego stra?nika ani kopacza?
Colder
Na pewno nie, szczególnie ?e ja by?em po list? do lana i mnie zaatakowali po powrocie ...
Tizgar
a nie nacisn??e? przypadkiem klawisza "c" ?
Colder
Raczej nie mo?liwe, cho? wypadki chodz? po ludziach, racja gra?em z marvin mode wi?c klawisz "C" dzia?a?
Jutro sprawdz? czy tak zrobi?em cho? szczerze w?tpi?.
Ale nadal prosz? o pomoc, chc? zosta? tym stra?nikiem kopali porobi? nowe misje a potem obali? Kazmira i zosta? magnalem ;(
Jeszcze jakbym dosta? jego zbroj? to by by?o fajnie xD
Nyterk
przywo?a? quentina kodem(insert org_858_quentin["_"="Shift"+"/")

A ja nie wiem jak to wpisa?.
W konsoli np: nawiasu [ nie da si? zrobi?, albo plusa.
Baggio
CYTAT(Nyterk @ May 11 2010, 09:48 PM) *
przywo?a? quentina kodem(insert org_858_quentin["_"="Shift"+"/")

A ja nie wiem jak to wpisa?.
W konsoli np: nawiasu [ nie da si? zrobi?, albo plusa.


da si? tylko tu s? inne kombinacje ni? np. + shift... nie wiem jakie bo dawno kodów nie u?ywa?em -.-
GotHackerTeem
potrzebny jest save przed wej?ciem do kopalni i wczytujecie wbijacie do kopali robicie co trzeba wychodzicie atakuj? was to wczytujecie i znowu do skutku
Lorthiz
O ile mi wiadomi inni te? maj? bug, ?e jedna osoba idzie na aren? a druga zostaje (podczas obstawiania).
Da si? to omin?? bez kodów. Wystarczy si? przespa? do rana i porozmawia? z osob?, która og?asza walki i zapyta? kto wygra?. Wtedy idziemy do Scata i mo?emy albo odebra? wygran? albo obstawi? nowy pojedynek.
Keldorn
W G1 jest uk?ad klawiatury niemieckiej wi?c Z jest Y i vice versa smile.gif tak?e znaki szczególne maj? inne kombinacj?. W??cz MARVINA konsole z F2 i sprawdzaj. Wiem ?e _ to shift/ co do reszty nie sprawdza?em bo nie potrzebowa?em.
Nyterk
Nie uda?o mi si? i tak wpisa? ca?ej formu?ki, ale wklepa?em insert org_858_quentin i tym razem zaszed?em Quentinowi drog?, na co warkn??, ?ebym mu zszed? z drogi i mog?em zacz?? rozmow?. Potem go zabi?em, bo nie chcia? p?aci?. Pami?tam, ?e jak przechodzi?em wersj? 1.3 to post?pi?em tak samo i Thangor by? zadowolony. Tak wi?c mam pytanie, czy mog? to tak poci?gn?? dalej ? A nawet wybi? teraz wszystkich bandytów ?
bhaal
Tak mo?esz.
Nyterk
No to musia?em Quentina zabija? dwa razy. No i niestety Volar (ten co stoi na stra?y w jaskini gdzie jest Kira) zgin?? z r?k bandytów. Trza go b?dzie jako? wskrzesi?.
Baggio
CYTAT(Nyterk @ May 12 2010, 12:59 PM) *
No to musia?em Quentina zabija? dwa razy. No i niestety Volar (ten co stoi na stra?y w jaskini gdzie jest Kira) zgin?? z r?k bandytów. Trza go b?dzie jako? wskrzesi?.


on nie jest potrzebny ... nie musisz ;p
Colder
A nie móg?bym si? dowiedzie? który plik .vdf ma w sobie zapisane postacie tongue.gif
Wtedy bym edytowa? im znowu npctyle na przyjaciel i by by?o chyba dobrze xD
Colder
W?a?nie sko?czy?em zabaw? z pradawnymi a problem z kopalni nadal pozosta?...
Zauwa?y?em ?e oni traktuj? mnie jak jakiego? bandyt?, bo jak maj? bro? to mnie atakuj? ale jak nie to spierdzielaj?, natomiast jak mnie ju? nawet kto? powali na ziemie to nie zabija tylko poczeka a? wstan? i znowu...
Baggio
CYTAT(Colder @ May 12 2010, 09:36 PM) *
W?a?nie sko?czy?em zabaw? z pradawnymi a problem z kopalni nadal pozosta?...
Zauwa?y?em ?e oni traktuj? mnie jak jakiego? bandyt?, bo jak maj? bro? to mnie atakuj? ale jak nie to spierdzielaj?, natomiast jak mnie ju? nawet kto? powali na ziemie to nie zabija tylko poczeka a? wstan? i znowu...


raczej nie jak bandyt? tylko jak kogo?, który co? im zrobi? -.- bandyt? zawsze dobija si? ...
GotHackerTeem
temat do zamkni?cia jest nowy patch smile.gif
Fenix
Si? tak nie rozp?dzajcie, zawsze co? si? mo?e spsu? biggrin.gif
Colder
NIe nie nie nie nie nie nie nie sad.gif NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
;( sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
Jak to mog?o mi zrobi? sad.gif
Tyle historii, tyle prze?y?, JA NIE POTRAFI? !!! sad.gif
Jak mam zacz?? od nowa....
"Konieczna jest nowa gra. Inaczej cz??? zmian (w tym mikstury na PN) nie zadzia?aj?."
No i niestety stra?nicy kopalni te? mnie nadal atakuj? ;(

Na prawd? nie ma ?adnego magicznego sposobu sad.gif
Bruce
Nie ma.
Colder
Pewnie ?e jest tongue.gif
Tylko nie umiem zKomplikowa? waszego skryptu bo wyskakuj? errory ;X
Wiem ?e modyfikowanie jest zakazane ale ja chcia?em zmieni? NPCMODE go?ciom z kopalni na 3 ;]
Pomo?e mi kto? czy macie mnie w .... ?
Ja chc? TYLKO gra? sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.