Help - Search - Members - Calendar
Full Version: B??dy Mroczne Tajemnice 2.01, temat zbiorczy
PoziomkaZ Forum > Polskie Forum > Mroczne Tajemnice
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Zdunek
Wypisujcie tu wszystkie znalezione b??dy, patrzcie tak?e czy kto? ju? o tym nie wspomnia?, je?li si? uda to b?dziemy wypisywali w tym po?cie tak?e b??dy rozwi?zane.....


Edit:
Prosz? o dok?adnie opisywanie w jakim momencie gry jeste?cie i co robili?cie czyli który rozdzia?, jakie miejsce, oraz sytuacja w jakiej dosz?o do b??du
Bezi1
No ja mam problem ma?y xd smile.gif jak wychodz? ze starej kopalni to mnie wszyscy stra?nicy atakuj? nie wiem dlaczego ?

Co jest grane ?
kuczaja
ja przed chwileczk? odkry?em b??d w palisadzie w obozie przed kopalni?. w miejscu przy ?cianie skalnej gdzie s? po drugiej stronie te zw?oki kopacza mo?na na upartego prze?lizgn?? si? mi?dzy palami. Mi?dzy którymi wida? bo s? mi?dzy nimi szczeliny dosy? wyra?ne.
lol22
Je?li to temat zbiorczy to tutaj równie? informuje o bugu z aren? walk.
Kat-jon
Ja mam b??d (pierwszy rozdzia?) cho? mo?e to jest cz??ci? tej wersji moda.
Przy mo?cie na drodze do starego obozu nie ma wcale stra?ników a przecie? w podstawce jak i we wcze?niejszej wersji MT sta?o tam dwóch stra?ników.
Poza tym w jaskini kretoszczurów niedaleko chaty Kawalorna jest spora dziura w sklepieniu.
Geralt
A ja mam problem dosta?em zadanie od przemytników aby zanie?? dostaw? no i id? i widz? kos? to on mnie bez powodu atakuj? no i jak go pobije id? do Qestina to wszyscy mnie atakuj? dlaczego ?
Avasil
CYTAT
Je?li to temat zbiorczy to tutaj równie? informuje o bugu z aren? walk.

Na czym on polega?
lol22
CYTAT(Avasil @ May 1 2010, 12:38 PM) *
Na czym on polega?


Obstawiasz walke rano, idziesz spac do 19. Wstajesz, idziesz do Kertona, i czekasz. Widzisz, jak wchodzi jeden zawodnik. Po 2 minutach Kerton oglasza walke i jeden zawodnik jest na arenie a drugi gada sobie z innymi NPC. Wyciaga bron i zaczyna go gonic. No i sie gonia w nieskonczonosc az ktorys nie powie "Jeszcze cie dorwe!". I na tym sie konczy.
Macio
Ja mam problem podobny do lola22 z tym, ?e z obstawianiem nie mam problemów. Gorzej je?li JA mam walczy?. Wtedy id? na aren?, czekam par? minut, wchodzi Shrat. Zagaduje mnie i wychodzi. Id? do Scatt'ego. Milczy. ?pi? to my?l?, ?e odda walkowerem i b?dzie ok. Ale nadal milczy. Nikogo innego wyzwa? nie mog?. Shrat sobie z kim? gada. I ma tylko "KONIEC."

Ten b??d co lol22 mia?em tylko raz, co nie zmienia jednak faktu, ?e CA?A ARENA jest jednym wielkim bugiem nawet w porównaniu do patcha 1.3


Mam te? problem z Kirgo(czyli z Kharimem pewnie te?...) Id?, gadam, mam tylko kwesti? "Jeste? dobry?" on gada i ko?czy, a ja nie mam ?adnej opcji dialogowej, mog? tylko "KO?CZY?." Nie ma ?adnej gadki o wyzwaniu go by zaskarbi? sobie g?os Scatt'iego.

EDIT: Z Kharimem to samo...

Niby nie jest mi to potrzebne, ale chc? by? w SO i mie? jak najwi?cej questów wykonanych a ten bug z aren? to wyklucza...
Macio
CYTAT(trutka1 @ May 1 2010, 12:57 PM) *
A ja znalaz?em b??d który powoduje, ?e patch 2.01 nie dzia?a! B??d jest w pliku DM.ini:
KOD
vdf=DM_Anim.mod  DM_Meshes.mod  DM_Scripts.mod  DM_Sounds.mod  DM_Speech.mod  DM_Tex.mod  DM_Worlds.mod  DM_Patch
B??d jest taki ?e po "DM_Patch" nie ma ".mod", przez co patch nie dzia?a.


Bawi?em si? kiedy? w modding, ale nie chcia?o mi si? wchodzi? w plik ini. bo zawierzy?em twórc?... eh... mo?e to przez to jest bug na arenie.

EDIT: Masz racj?, w moim pliku .ini z dm te? tego brakuje.
Geralt
Zara zobacz?
Macio
Nadal czekamy na odzew ze strony poziomkaz. Ten patch wprowadza wiele b??dów, których nie by?o w wersji 1.3 przynajmniej. Mam nadziej?(jestem optymist?) ?e panowie zgrabnie znowu podejd? do tego patcha i wydadz? wersje 2.02, tylko boj? si?, ?e post?p pójdzie si?... to znaczy... pójdzie sobie na spacer.

EDIT: Poziomki jako? si? na razie nie kwapi?.


Niestety z powodu licznych bugów gra robi si? po prostu "nie do ?ycia". Mog?em przebole? fakt, ?e Shrat si? zbugowa? i nie chcia? walczy?. Ale nie mog? wybaczy? tego, ?e nie mog? wyzwa? ani Kharima ani Kirgo. To s? postacie, które wyst?pi?y w podstawce i nie powinny by? ruszane. Kolejny to fakt, ?e w pliku .ini DM_Patch nie ma dopiski .mod. Wi?c jaka jest celowo?? instalowania patcha który nie dzia?a?

Rozumiem wasz wysi?ek i prac? w?o?on? w dubbing. Dubbing jest czasem fajny, porz?dny, a czasem ?mieszny. Ale ten patch to jest ?enua bo nie poprawia, a psuje. Co z tego, ?e dodaje par? fajnych npców jak nie mog? przej?? misji z podstawki? Albo arena si? zbugowa?a? Mini gra z kowalstwem te? jest fajna, wbrew pozorom je?li masz troch? zr?czno?ci do wyrobisz, ale jednak patch przynajmniej na razie na minus, ni? na plus. Dubbing na plus, mimo paru niewypa?ów to jest par? pere?ek, a je?li nie to niektóre kwesti? przynajmniej wychodz? ?miesznie.

Chocia? s?dz?, ?e jakby obrobi? nagrania Beziego nie by?oby tak ?le. Redukcja szumów i jakie? tam filtry i MO?E by?oby ok.
Geralt
w moim tak samo mo?e trzeba dopisa? mod ??
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 01:33 PM) *
w moim tak samo mo?e trzeba dopisa? mod ??


Dopisa?em. Geralt nie chc? ci? martwi?, ale to gó**o za przeproszeniem pomo?e. A przynajmniej mi nie odbugowa?o areny.
Geralt
a po co ci ta Arena nie jest potrzebna to przej?cia gry wink.gif czekamy na poziomki mo?e wydadz? nowego patcha
Geralt
Ja normalnie wyzwa?em Kirgo i Karima
Zdunek
CYTAT(Macio @ May 1 2010, 02:11 PM) *
Nadal czekamy na odzew ze strony poziomkaz. Ten patch wprowadza wiele b??dów, których nie by?o w wersji 1.3 przynajmniej. Mam nadziej?(jestem optymist?) ?e panowie zgrabnie znowu podejd? do tego patcha i wydadz? wersje 2.02, tylko boj? si?, ?e post?p pójdzie si?... to znaczy... pójdzie sobie na spacer.

EDIT: Poziomki jako? si? na razie nie kwapi?.


Niestety z powodu licznych bugów gra robi si? po prostu "nie do ?ycia". Mog?em przebole? fakt, ?e Shrat si? zbugowa? i nie chcia? walczy?. Ale nie mog? wybaczy? tego, ?e nie mog? wyzwa? ani Kharima ani Kirgo. To s? postacie, które wyst?pi?y w podstawce i nie powinny by? ruszane. Kolejny to fakt, ?e w pliku .ini DM_Patch nie ma dopiski .mod. Wi?c jaka jest celowo?? instalowania patcha który nie dzia?a?

Rozumiem wasz wysi?ek i prac? w?o?on? w dubbing. Dubbing jest czasem fajny, porz?dny, a czasem ?mieszny. Ale ten patch to jest ?enua bo nie poprawia, a psuje. Co z tego, ?e dodaje par? fajnych npców jak nie mog? przej?? misji z podstawki? Albo arena si? zbugowa?a? Mini gra z kowalstwem te? jest fajna, wbrew pozorom je?li masz troch? zr?czno?ci do wyrobisz, ale jednak patch przynajmniej na razie na minus, ni? na plus. Dubbing na plus, mimo paru niewypa?ów to jest par? pere?ek, a je?li nie to niektóre kwesti? przynajmniej wychodz? ?miesznie.

Chocia? s?dz?, ?e jakby obrobi? nagrania Beziego nie by?oby tak ?le. Redukcja szumów i jakie? tam filtry i MO?E by?oby ok.


Do k***y n?dzy, wszyscy si? wydzierali ?eby wyda? jak najszybciej i w ogóle, wydali?my tak szybko jak mogli?my no i zabrak?o czasu by dok?adnie przetestowa? !!!! po prostu mo?na ku***y dosta?
Geralt
I ja mam dalej buga dalej mnie kosa atakuj?
Avasil
um, wybaczcie off top, ale co jest dziwnego w tym, ?e w nowej wersji jest pe?no bugów..? Mnie to si? wydawa?o oczywiste. W swoim czasie pewnie wyjd? odpowiednie patche.

Je?eli nie mo?ecie czeka? do patcha - aren? zostawcie sobie na pó?niej.

edit - i nie oczekujcie reakcji po 10 minutach oO Ja osobi?cie b?d? szcz??liwy je?li w przeci?gu tygodnia (co najmniej)wyjdzie patch, który te rzeczy poprawi. wink.gif
Slim27
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 12:42 PM) *
Ja normalnie wyzwa?em Kirgo i Karima

Ja jeszcze nie zacz??em gra?, wi?c nie wiem do ko?ca, ale mo?e ten problem Macio tylko u Ciebie wyst?puje? Geraltowi jak sam pisze, dzia?aj? opcj? z Kirgo i Kharimem. Spróbuj przeinstalowa?,gierk?.
Geralt
Wyzwa?em ich 2 i pokona?em bo mia?em qest wiecie o co chodzi o poparcie aby zosta? cieniem .
Tylko nie wiem dlaczego ten kosa mnie atakuj? sad.gif sad.gif
lol22
Dopisa?em .mod na ko?cu i postacie tym razem walcz?, tyle ?e nie wbiegaj? na aren? ale walcz? przy arenie xD. A to ju? jest jaki? post?p tongue.gif wink.gif
Dlatego my?l? ?e wróc? do G3, do czasu a? zostanie wydany dodatkowy patch
A b??d Zdunku wyst?puje w I rozdziale kiedy po raz pierwszy zawita?em w SO.
Geralt
A mój bug tak samo w I Rozdziale no i w II bo zosta?em stra?nikiem
Macio
CYTAT(Zdunek @ May 1 2010, 12:08 PM) *
Edit:
Prosz? o dok?adnie opisywanie w jakim momencie gry jeste?cie i co robili?cie czyli który rozdzia?, jakie miejsce, oraz sytuacja w jakiej dosz?o do b??du


Jasne, nie ma problemu.

Pierwszy bug

-------------

Rozdzia?: I
Miejsce: Stary Obóz, Arena
Moment gry: Wykonywa?em zadania dla SO, by?em te? w NO i u fanatyków by wbi? lvl i wróci?em by spra? Kirgo i Kharima na arenie.
Sytuacja: Ze Scatt'ym gada?em wcze?niej. Pochwali?em si?, ?e pobije i Kirgo i Kharima. Poszed?em kupi? itemki, wbi? lvl na questach, wyruszy?em do NO z Mordragiem. Podszkoli?em si?? i wyszkolenie w broni jednor?cznej. I dziarsko ruszam by pokona? gladiatorów. Kirgo ma tam dwie kwestie, co? w stylu "Kim jeste??" i "Jeste? dobry?". Powinienem móc potem wyzwa? go a on ma tylko "KONIEC."

Z Kharimem sytuacja taka sama jak z Kirgo.

Drugi bug

-------------

Rozdzia?: I
Miejsce: Stary Obóz, Arena
Moment gry: Nieco wcze?niejszy ni? w bugu pierwszym
Sytuacja: Wyzwa?em na aren? Shrata(tylko jego mog?em) wp?aci?em 50 bry?ek. Zapisa?em, przespa?em si? do wieczora, spó?ni?em si? na walk?. Przegra?em walkowerem wi?c wczytuje i odpoczywam do po?udnia. W mi?dzyczasie zwiedzam obóz bo questy te, które mo?na wykona? w obr?bie obozu zrobi?em. Id? oko?o 16. Shrat czeka na arenie, id? dalej. On mnie zagaduje, ale okno dialogowe jest puste. Rozmowa natychmiast si? ko?czy a Scatty nie ma nic do powiedzenia. Nie mog? wyzwa? nikogo innego. Shrat sobie gada i gada. A ma tylko "KONIEC." Id? wieczorem to mówi?, ?e si? skrypt odbuguje, bo przegram walkowerem. NIC. Ze Scatty'm mog? tylko obstawia? walki i uczy? si? miecza jednor?cznego.

Trzeci bug

-------------

Rozdzia?: Poza gr?
Miejsce: Gothic/System/Dm.ini
Moment gry: ?aden?
Sytuacja: Patch nie dzia?a, gdy? jaki? inteligent zamiast napisa? w linijce DM_Patch.mod jest samo DM_Patch. Próbowa?em to zmieni?, ale arena pewnie i tak przepad?a w diab?y.

vdf=DM_Anim.mod DM_Meshes.mod DM_Scripts.mod DM_Sounds.mod DM_Speech.mod DM_Tex.mod DM_Worlds.mod DM_Patch - jest tak

vdf=DM_Anim.mod DM_Meshes.mod DM_Scripts.mod DM_Sounds.mod DM_Speech.mod DM_Tex.mod DM_Worlds.mod DM_Patch.mod - a powinno by? tak.

Czwarty bug

-------------

Rozdzia?: Równie? I
Miejsce: Nowy obóz, pola ry?owe
Moment gry: Po podró?y do Nowego Obozu z Mordragiem.
Sytuacja: Roznosz? wod? dla Lewusa, wracam by mu zakomunikowa?, ?e niech se sam nosi, on si? na mnie rzuca a za nim te dwa bandziory i czterech zbieraczy. W oryginale i w wersji 1.3 by?o tak, ?e walczy?em tylko z Lewusem i Ry?owym Ksi?ciem. A zapewniam, ?e jakbym powalczy? d?u?ej to wszyscy zbieracze by si? na mnie rzucili // Ten problem jednak nie przeszkodzi? mi w grze, komunikuje jedynie bo móg? by? to zwyk?y przypadek i ten bug nie jest tak pilny jak bug pierwszy i drugi.

Pi?ty bug

-------------

Rozdzia?: I
Miejsce: Stary obóz, arena
Moment gry: Dowolny
Sytuacja: Potwierdzone u dwóch ludzi. Czasem tak si? zdarza, ?e tylko jedna osoba idzie na aren?, a druga ci?giem gada i gada. Zreszt? ten problem dok?adniej zna lol22, ja go mia?em tylko raz.


-------------

CYTAT(Zdunek @ May 1 2010, 01:43 PM) *
Do k***y n?dzy, wszyscy si? wydzierali ?eby wyda? jak najszybciej i w ogóle, wydali?my tak szybko jak mogli?my no i zabrak?o czasu by dok?adnie przetestowa? !!!! po prostu mo?na ku***y dosta?


Ale? Ja nie kwestionuje pracy jak? Wy w?o?yli?cie, Ja jedynie wymieniam b??dy jakie w grze znalaz?em i suponuje, ?e jest jaki? sposób by im zaradzi?. Przeciwnie, jestem pe?en podziwu dla Waszej pracy, ale jednak ten patch par? bugów ma. Tam, ?e nie mog? walczy? z commonerami na arenie to prze?yje, ale z Kirgo i Karimem to bym chcia?, dla expa i itemów.

A poza tym dlaczego si? na mnie Ty rzucasz? Ja spokojnie na MT czeka?em jak zwyczajny gracz i wy?ywa? si? na Mnie przez ogó? ludno?ci jest... no...
dawido312
Hmm, nie wiem czy to b??d, czy ja jestem ?lepy, ale albo mi si? wydaje, albo nie ma u mnie tego kucharza z Obozu Przed Kopalni? (Tego co kopacza ugotowa? biggrin.gif)
Macio
CYTAT(dawido312 @ May 1 2010, 02:12 PM) *
Hmm, nie wiem czy to b??d, czy ja jestem ?lepy, ale albo mi si? wydaje, albo nie ma u mnie tego kucharza z Obozu Przed Kopalni? (Tego co kopacza ugotowa? biggrin.gif)


Nie jestem pewien, ale on czasem hasa sobie do karczmy, a je?li nie to mo?e uciek? do Nowego Obozu?
dawido312
Po rozmowie z Kaziem (Kazzmirem biggrin.gif) poszed?em z tym kucharzem pogada?, a jego przy kotle(czy co to tam jest tongue.gif) nie ma...w karczmie zaraz sprawdz?...

Edit: Moje niedopatrzenie, pije piwko w karczmie tongue.gif
Macio
CYTAT(dawido312 @ May 1 2010, 02:16 PM) *
Po rozmowie z Kaziem (Kazzmirem biggrin.gif) poszed?em z tym kucharzem pogada?, a jego przy kotle(czy co to tam jest tongue.gif) nie ma...w karczmie zaraz sprawdz?...


Oczywi?cie mowa o karczmie Siekacza. Je?li porozmawiasz z nim jak na kablujesz na niego Kazzmirowi to chyba ucieknie do NO do karczmy Silasa, ale je?li nie to powinien by? w karczmie, ewentualnie prze?pij si? gdzie? to mo?e b?dzie przy kotle. Je?li nie... to kolejny bug.
Geralt
No to nikt nie wie dlaczego mnie kosa atakuj? sad.gif sad.gif
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 01:50 PM) *
No to nikt nie wie dlaczego mnie kosa atakuj? sad.gif sad.gif


To musz? by? wzgl?dy fabularne, gdzie? czyta?em, ?e droga do Quentina jest "utrudniona". Wi?c zabij go po prostu, ale zostaw sobie save, ?eby nie by?o na mnie:)
Geralt
Ale jak ja mam mu da? dostaw? od przemytników
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 01:58 PM) *
Ale jak ja mam mu da? dostaw? od przemytników


Opisz dok?adnie co robisz, bo nie do ko?ca rozumiem.

Zreszt? nie ty jeden masz jaki? bug wi?c to nic dziwnego, ale opisz krok po kroku co robisz.
Slim27
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 01:58 PM) *
Ale jak ja mam mu da? dostaw? od przemytników

Hmm... a nie mia?e? tam jakiego? motywu z has?em? Bo o ile dobrze pami?tam to w starszej wersji MT podawa?o si? Kosie has?o i wtedy bandyci nas nie atakowali.
Geralt
By?em u Thandora szefa przemytników zebra?em dostawy on ka?dego przemytnika i Thandor poda? mi has?o no i id? do bandytów i podchodz? do kosy to on wyci?ga bro? i mnie atakuj? i tak ca?y czas ..
czupur
W moim pliku DM.ini jest tak:
vdf=DM_Anim.mod DM_Meshes.mod DM_Scripts.mod DM_Sounds.mod DM_Speech.mod DM_Tex.mod DM_Worlds.mod

A na arenie mog? walczy? ze wszystkimi.
Geralt
Wiem trzeba has?o ale jak on mnie atakuj? nie mog? do niego zagada?
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 02:03 PM) *
By?em u Thandora szefa przemytników zebra?em dostawy on ka?dego przemytnika i Thandor poda? mi has?o no i id? do bandytów i podchodz? do kosy to on wyci?ga bro? i mnie atakuj? i tak ca?y czas ..


Aha, czyli nie mo?esz poda? mu has?a? My?la?em, ?e atakuje ci? jak wygadasz has?o. Nie mam poj?cia co z twoim fantem zrobi?, mo?esz jedynie jak ja czeka? na jakiego? patcha 2.02 który wyeliminuj? b??d areny i Kosy. Je?li bugi mnie nie przyt?amsz? to zobacz? czy ja tak mam.
Geralt
OK wink.gif bo to musi by? bug
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 02:06 PM) *
OK wink.gif bo to musi by? bug


Masz racj?. Nie jestem jeszcze przemytnikiem, ale Kosa i tak mnie atakuje od wej?cia. Co gorsza oni s? na maksa ?li. Jak wchodz? dalej to ca?y obóz ??cznie z Quentinem wali mi si? na g?ow?. Nawet zabili Volara, który mia? przecie? pilnowa? Kir?.
Geralt
Nom s? .... zobacz se na ich gildi? biggrin.gif
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 02:13 PM) *
Nom s? .... zobacz se na ich gildi? biggrin.gif


Je?li maj? gildi? "bandyta" no to Volar te? powinien mie? bandyt?.
Geralt
Nie biggrin.gif Zobacz se wejd? w kose na kodach i zobacz jego gildie A pisz? Twardy Suki....
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 02:20 PM) *
Nie biggrin.gif Zobacz se wejd? w kose na kodach i zobacz jego gildie A pisz? Twardy Suki....


U mnie pisz? Kawa? Suki...

Mo?e mamy inn? wersj?? Ja mam t? z przecieku z passem i j? spatchowa?em.
Geralt
A sorka pomyli?em si? no pisz? kawa? sukin..... biggrin.gif
Geralt
Ja mam tom now?
Slim27
Je?li chodzi o walk? Kirga z Kharimem to u mnie jest wszystko ok. Potem gadam ze Scattym i jest normalnie, on wyg?asza ta swoja kwesti? i mog? odejs? z zaliczonym zadaniem.
CYTAT(Macio @ May 1 2010, 03:25 PM) *
U mnie pisz? Kawa? Suki...

Mo?e mamy inn? wersj?? Ja mam t? z przecieku z passem i j? spatchowa?em.

W?a?nie mo?e dlatego masz ten problem. Ja mam wersj?, nie z przecieku, oficjalnie podan? i spatchowan? do v2.01.
Geralt
Ja nie mam ?adnego bugu z Aren? tylko z Kos?
Macio
Dobra, chyba wiem. Ten bug jest konsekwencj? innego buga. Jak wspomina?em nie mog?em walczy? z Shratem. Wyzwa?em go, on tam niby zacz?? gadk?, ale nic nie powiedzia?. Nikogo innego za? nie mog? wyzwa?. Wi?c pewnie gra ma tak ustawione, ?e dopóki, ja albo Shrat nie padniemy na deski nie mog? wyzwa? nowego przeciwnika. Zreszt? nie wiem... niech si? poziomka wypowie.
Geralt
Jak go wyzywasz ? do qesta to tylko Kirgo i Karima mo?esz wyzwa?
Macio
CYTAT(Geralt @ May 1 2010, 02:50 PM) *
Jak go wyzywasz ? do qesta to tylko Kirgo i Karima mo?esz wyzwa?


Ale tak normalnie... nie do questa tylko na aren? tak dla kasy i 4fun.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.