Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bugi, b??dy itp.
PoziomkaZ Forum > Polskie Forum > Mroczne Tajemnice
Pages: 1, 2, 3
Szkodnik
Piszcie w tym temacie znalezione b??dy, bugi i niedoci?gni?cia w modzie.

Edit: Na forum theModders istnieje tak?e temat przeznaczony do zg?aszanie b??dów - http://themodders.org/index.php?showtopic=433
Brotmir
Ja znam taki b??d w obozie stra?ników z kopalni w wi?zieniu.
?atwo z niego wyj??...

Zerknijcie http://pl.youtube.com/watch?v=yvb2fqoAwd0

i co my?licie?
Werewolf
Fiu fiu fiu jest ich sporo.

1.Szedlem sobie przez las a ty nagle z nieba spada scierwojad blink.gif
2.Gdy bezi jest na arcymistrzu to trzyma bro? jak zielony.
Jest ich wiecej ale nie pamietam juz.
Siekacz
CYTAT
Ja znam taki b??d w obozie stra?ników z kopalni w wi?zieniu.
?atwo z niego wyj??...

Zerknijcie http://pl.youtube.com/watch?v=yvb2fqoAwd0

i co my?licie?


I bardzo dobrze. Specjalnie nie usuwa?em tego b??du. Nie przeszkadza w rozgrywce, a wpadniecie do wiezienia nie oznacza od razu konieczno?ci wczytywania save lub u?ywania kodów.


Tak swoja drog? ten temat jest juz raczej nie potrzebny. Wszystkie b??dy zosta?y ju? raczej wypisane i znalezione, a w miar? mo?liwo?ci nawet poprawione biggrin.gif
Je?li ju? macie pisa? jakie? b??dy, to znajd?cie jakie? ciekawe rolleyes.gif
Eugeniusz
ja znalazlem taki bug (byl on w oryginalnym gothicu - bez dodatkow, ale i tak napisze bo jeszcze nikt na zadnym forum o nim nie wspomnial), ze podczas spadania naciskamy klawisz "m" i trzymamy go tak dlugo az bedziemy na ziemi. bezimienny bedzie chcial czytac mape ale podczas spadania nie mozna tego zrobic. dzieki temu mozna skakac z duuzych wysokosci bez uszczerbku na zdrowiu wink.gif
Bruce
CYTAT(Eugeniusz @ Jan 2 2009, 07:34 PM) *
ja znalazlem taki bug (byl on w oryginalnym gothicu - bez dodatkow, ale i tak napisze bo jeszcze nikt na zadnym forum o nim nie wspomnial), ze podczas spadania naciskamy klawisz "m" i trzymamy go tak dlugo az bedziemy na ziemi. bezimienny bedzie chcial czytac mape ale podczas spadania nie mozna tego zrobic. dzieki temu mozna skakac z duuzych wysokosci bez uszczerbku na zdrowiu wink.gif

Wystarczy trzyma? ca?y czas wci?ni?ty klawisz odpowiadaj?cy krokowi w bok. Tak jest pro?ciej.
Narestel
CYTAT(Siekacz @ Jan 2 2009, 05:17 PM) *
I bardzo dobrze. Specjalnie nie usuwa?em tego b??du. Nie przeszkadza w rozgrywce, a wpadniecie do wiezienia nie oznacza od razu konieczno?ci wczytywania save lub u?ywania kodów.


Tak swoja drog? ten temat jest juz raczej nie potrzebny. Wszystkie b??dy zosta?y ju? raczej wypisane i znalezione, a w miar? mo?liwo?ci nawet poprawione biggrin.gif
Je?li ju? macie pisa? jakie? b??dy, to znajd?cie jakie? ciekawe rolleyes.gif

Ale sposób nr4 mogli?cie by usun?? tongue.gif
Siekacz
CYTAT
Ale sposób nr4 mogli?cie by usun?? tongue.gif


On otworzyl te drzwi kluczem cool.gif
Narestel
?ee... Jak tak to dobrze smile.gif
Anteaus
U kilku zbieraczy obok ry?owego ksi?cia jest podwójna opcja rozmowy, po wybraniu 2 opcji bezi pyta si? o przemytników...

W wie?y mgie? nie wiem dok?adnie jak, ale szkielet cieniostwora zabi? wszystkich rycerzy i magów kiedy bi?em si? ze szkieletami :s

Sand z obozu przed kopalni? ma g?upiego buga - je?eli poprosi si? go o nauk? kowalstwa, a nie ma si? PN to opcja nauki zniknie -.-

Po pobiciu niektórych Npc dodanych w MT uciekaj? jak tylko beziego zobacz? -.- wkurzaj?ce troch? jak np. pobi?em jakiego? go?cia z którym mia?em gdzie? doj?? chyba a on si? podniós? i spierdoli?...

I czy mo?e mi kto? powiedzie? gdzie mog? znale?? skrzypka je?eli np. go gdzie? zostawi?em i teleportowa?em si?, potem ju? go nie widzia?em...
Radixxx
Musisz wróci? na aren? powinien tam czeka?.
orzel
nawet w gothicu 1 oryginalnym jest taki bug ?e jak pobijesz kopacza ograbisz go i znowu pobijesz to b?dzie mia? miksturk? ?ycia biggrin.gif




takim sposobem mo?na mniec nawet 100000 miksturek tongue.gif

Edit.

Bruce czemu w MT jest taki du?y respawn potworów??
Khantor
Hmm, mo?e to nie jest tyle Bug, co Trik z Dotykiem Beliara, w ka?dym razie chodzi o to jak wynie?? Dotyk Beliara ze ?wi?tyni Pradawnych. CHYBA nie by?o a jest to rzecz przydatna, wi?c napisz?.

Otó? przed wej?ciem do portalu przenosz?cego nas z powrotem do ?wi?tyni pradawnych z podziemnego ?wiata wyci?gamy Dotyk Beliara w pozycji bojowej tak, aby?my go trzymali jakby?my chcieli kogo? uderzy?, po czym przechodzimy przez teleport. W ?wi?tyni widzimy, i? m?ot zosta? zniszczony, lecz my dalej trzymamy go w r?kach, teraz mo?emy schowa? bro?, lecz gdy zechcemy j? zmieni? na jak?? inn? m?ot przepada, dlatego wychodzimy ze ?wi?tyni pradawnych do normalnego, starego ?wiata.(Tutaj mo?e nam na pocz?tku wyskoczy? Access Violation, ja robi?em to chyba 5 razy i 5 razy na pocz?tku wyskakiwa?, ale pó?niej by?o OK) Teraz idziemy chocia?by na Aren? w Starym Obozie i mówimy Scattiemu, ?e chcemy odby? walk? na arenie, nast?pnie wyci?gamy bro? (Dotyk Beliara) i dajemy si? pokona?, co jest równowa?ne z tym, ?e upu?cili?my nasz? bro?, teraz wystarczy tylko wsta? i podnie?? m?ot, który b?dzie w naszym ekwipunku i b?dziemy mogli go u?ywa?, kiedy chcemy. (Przed walk? radz? wyrzuci? rud? gdzie? na bok)

I jeszcze ma?a rada jak zdoby? Ostatni Bastion graj?c drog? Innosa. Jak wszyscy wiemy Uderzenia krytyczne rani? nawet tych nie?miertelnych, dlatego zaczynamy walk? z Avatarem lecz da si? zauwa?y?, ?e walka jest dosy? trudna. (Miecz ZAWSZE zadaje 300 obra?e? i odrzuca, mo?e tak?e podpali?), Dlatego walczymy z nim i staramy si? tak wymanewrowa? ?eby?my my znale?li si? na "balkonie" najlepiej przy ?cianie z daleka od drzwi a Avatar ma by? w ?rodku, my trzymamy go ca?y czas namierzonego, teraz wystarczy tylko la? go przez ?cian? i Miecz jest nasz.
Cyrkiel1
CYTAT(Brotmir @ Jan 2 2009, 02:47 PM) *
Ja znam taki b??d w obozie stra?ników z kopalni w wi?zieniu.
?atwo z niego wyj??...

Zerknijcie http://pl.youtube.com/watch?v=yvb2fqoAwd0

i co my?licie?


Znam jeszcze inny biggrin.gif. S? dwie bramy jednej strze?e stra?nik po prostu stra?nik a drugiej Komar. idziemy do tej ze stra?nikiem, po lewej stronie (wychodz?c z obozu) b?dzie szczelina przez któr? da si? przej??.
Khantor
CYTAT(Thorus12 @ Jan 2 2009, 04:59 PM) *
2.Gdy bezi jest na arcymistrzu to trzyma bro? jak zielony.


Tutaj akurat da si? to naprawi?. Po prostu dajemy now? gr? i nawet na kodach uczymy si? na mistrza broni bodaj?e 1H, potem mo?emy si? zapisa?, nast?pnie wczytujemy naszego sejva i powinno by? ju? OK.
Squad
Khazar mia? bardzo ciekawy bug [?]. On ma screena to mo?e zajrzy i wklei.
Khazar
Prosz? bardzo. O ten chodzi ?



( mo?na klikn?? po powi?kszenie )

Kiedy? jeszcze mia?em zamiast bariery takie eee... kartki z napisami xxx i xxxx. I tak, wiem, ?e to brzmi niedorzecznie. Na to drugie nie mam niestety screena. Ale jak wida? ró?ne rzeczy si? z barier? dziej?.

Tak, faktycznie, bawi?em si? z kodami. Co nie zmienia faktu, ?e zdarzenie nieco... dziwne.
Siekacz
Czasem si? tak zdarza.
Niektóre przedmioty w mt (g?ównie miecze) maja popieprzone textury. S? to przedmioty które mo?na przywo?a? kodami. Gdy bezio u?yje tego przedmiotu to dziej? sie dziwne rzeczy. Na szcz??cie nie mo?na ich zdoby? bez u?ycia kodów, chyba... cool.gif
KRONIKARZ
Witam
mam ma?y problem z G1 MT mianowicie ju? pod sam koniec gdy wybieram si? po Miecz Uriziel, na tej pó?ce gdzie s? komnaty z demonami ca?y czas mnie wywala z gry, nie wa?ne ile razy bym rozpoczyna? gr? od sejwa to ponownie mnie wywala ;(

Da si? co? z tym zrobi?
Rodgezius
CYTAT
Niektóre przedmioty w mt (g?ównie miecze) maja popieprzone textury. S? to przedmioty które mo?na przywo?a? kodami. Gdy bezio u?yje tego przedmiotu to dziej? sie dziwne rzeczy. Na szcz??cie nie mo?na ich zdoby? bez u?ycia kodów, chyba...


Móg?by? poda? ? Zaciekawi?o mnie to ;] A swoj? drog? . Pewnego s?onecznego poranka wracam sobie do Starego Obozu zje?? potrawk? z chrz?szcza napi? piwka a tu co ? Sajgon ! Wszyscy si? lej? strzelaj? z kuszy , zabijaj? nawet Gomez z Blizn? si? siekaj? . Postanowi?em uda? si? do Nowego Obozu na ry?ówk? smile.gif
xyxyxy
Ja znalaz?em co? takiego:
Kiedy mamy jaki? pier?cie? dodaj?cy si?y i ubierzemy go kilka razy wtedy doda nam na sta?e tyle si?y ile wynosi x*y (x= si?a pier?cienia, y= ile razy ubrali?my pier?cie?) laugh.gif W ten sposób mo?na zrobi? sobie 2000 si?y wink.gif
Bruce
To b??d Gothica, a nie moda. To samo mo?na zaobserwowa? w G2.
xyxyxy
Uuu nie wiedzia?em

A normalne jest to ,?e Algirion przemówi? do mnie g?osem Saturasa kiedy uczy? mnie pi?tego kr?gu?


I jeszcze jedno
Kiedy oddamy Eremicie ostatni chromanin on si? przeteleportuje, a kiedy pójd? do niego (wcze?niej wybijaj?c wszystkie orki w okolicy) to on mnie zaatakuje, a jak najpierw zabije orki a dopiero potem oddam VI chromanin to b?d? móg? zako?czy? misje. To b??d czy eremita ma co? wspólnego z orkami
Khantor
Eremita i tak b?dzie tam mia? gildi? Ork Szaman. A co do pier?cienia si?y itp. to nie jest bug tylko cheat bo dzia?a tylko z w??czonym Marvin Mode.
Rognan
ja mam podobny bug jak kronikarz ...
tyle ze ja zaczolem o miec po tym jak wziolem questa od przemytnikow a dokladnie tego na przyniesienie zgubionej repliki pierscienia klucza do kryjowki w tej wierzy nad ich obozem ... gdyzejde kilka stopni nizej gra sie zawiesza i nic sie nie da zrobic nie wazne ile razy probuje i tak nic to nie daje
KAMiL19840711
Bug z pierscieniami si?y jest w orginalnym gothicu nawet bez marvin mode jak sie udaje na cmentarzysko orków i mam 2 pierscienie i amulet si?y po pszeszukaniu mumi zak?adasz wszystko na raz no i walla bez marwina si?a rosnie jak na drozdzach
Bezio001
Hej wszyscy.Help me.
Mam takie co?, ?e nie s?ycha? rozmów z nowymi NPC, nie mog? podnosi? tych broni z dodatków, ani nic innego. Pomocy czy to co? z kompem, modem czy co? takiego???
Bruce
CYTAT(Bezio001 @ Feb 6 2009, 06:46 PM) *
Mam takie co?, ?e nie s?ycha? rozmów z nowymi NPC

To jest normalne. Musisz poczeka? a? wyjdzie wersja z dubbingiem. A jak si? zapytasz kiedy on b?dzie dostaniesz warna. Ju? mi si? przejad?y tego typu pytania.
CYTAT(Bezio001 @ Feb 6 2009, 06:46 PM) *
nie mog? podnosi? tych broni z dodatków, ani nic innego.

Pewnie b??d w grze. Oto co zrób:
1. Odinstaluj moda i gr?.
2. Ponownie zainstaluj gr? i moda w wersji 1.01, a nast?pnie patcha 1.03.
3. Potem wejd? do g?ównego folderu gry i znajd? instalk? playerkita.
4. Zainstaluj go do g?ównego folderu gry.
5. Uruchamiasz Gothica i wybierasz w nowym oknie oryginaln? gr? b?d? MT.
Bezio001
Bardzo dzi?kuje w imieniu Bezimiennego, Gorna, Lestera i reszty
xenonisbad
A po zabiciu 11 orków (a kaza? 10, chod? to nie wystarczy?o) pewien NPC mia? nauczy? mnie walki jednor?cznym or??em. I co? Max. mo?e mnie nauczy? 0. To b??d czy Ester Egg?
No i oczywi?cie problem z teksturami, ale tak mam w ka?dej grze.
Guardian
CYTAT(xenonisbad @ Feb 9 2009, 08:56 PM) *
No i oczywi?cie problem z teksturami, ale tak mam w ka?dej grze.


heh a jaka kart? graf masz ?? ja mam 7300 gt i tez w niektórych grach mam zje***ane textury :/
xenonisbad
Mam Nvidia'e 8800 GT i niez?y ubaw z teksturami.
Bruce
Twój problem by? wa?kowany setki razy. Zainstaluj patcha 1.03 i zacznij now? gr?.
xenonisbad
Przy tylu potworach ka?dy komp by si? ci??. A ja mam kolejny b??d: jeden z pradawnych mia? mnie zbi? (droga siedmiu kroków) ale tylko wyci?gn? miecz i go schowa?. No, ?aden z tych cieniostworów w kolorze panter nie zamieni? si? w czarownika, ale nagrod? dosta?em.
Alloy
CYTAT(Szkodnik @ Jan 2 2009, 02:38 PM) *
Piszcie w tym temacie znalezione b??dy, bugi i niedoci?gni?cia w modzie.

Edit: Na forum theModders istnieje tak?e temat przeznaczony do zg?aszanie b??dów - http://themodders.org/index.php?showtopic=433

ja mam problem mam wszystko zainstalowane patcha i inne potrzebne rzeczy ale jak ide do lasu obok bractwa to wyskakuje blad co robic?
Thurin
Jest jeszcze jeden b??d x/ do?? nieprzyjemny x/, gdy chc? w MT do??czy? do SO i id? na aren?, chc? walczy? tam z kirgo i z kharimem.... a tu si? okazuje, ?e po wybraniu tej opcji chc? zapisa? gr?.... gra si? wtedy wy??cza. Na pewno chodzi o walki na arenie, bo sprawdza?em 6 razy, za ka?dym razem, po zapytaniu si? scattiego, próbowa?em zapisa? gr?, za ka?dym razem si? wy??cza?a. HELP!
Bezio001
pewnie b??d gry chyba;)) tongue.gif odinstaluj gr? i moda a potem zainstaluj
Thurin
OOOoo nie, to ju? te? sprawdza?em dawno, reinstalka te? nie pomaga, pewnie po prostu b??d moda.
Bezio001
A masz patcha 1.03
Souler
Znam ciekawy i przydatny b??d Gothica (zwyk?ego). Je?li bardzo szybko b?dziemy rozgrzewa? ?elazo i inne takie, to b?dzie si? nam klonowa?. Chodzi o to, ?e podczas tego b?dziemy bardzo szybko naciska? przycisk do przodu. B?dziemy wiedzie? ?e si? sklonowa?o o tym, ?e nie b?dzie wida? tego, co Bezimienny ogrzewa. Je?li dodatkowo trzymamy pochodnie, otrzymamy ciekawy efekt...
Souler
No to mamy dwa. Tylko ?e ten daje ciekawe efekty w?a?nie z pochodni? (fajnie to wygl?da, jakby Bezi rozpala? palenisko).
Bezio001
CYTAT(Thurin)
OOOoo nie, to ju? te? sprawdza?em dawno, reinstalka te? nie pomaga, pewnie po prostu b??d moda.

Zagra?em od nowa w Gothic MT, te? mam taki b??d. Mam na niego rozwi?zanie. Po prostu nie zagaduj do Scattiego(dopóki nie zostaniesz przyj?ty do obozu).
Je?li wykonasz misje Thorusa, Z?ego, Dextera, R?czki, ?wistaka i Diego to powinno wystarczy? ?eby? zosta? przyj?ty do obozu. Mo?e rozwi?zanie niezbyt profesjonalne, ale grunt ?e skuteczne

CYTAT(gothackerteam)
No rolleyes.gif A Umnie mam cos takiego mianowicie w podziemiach u pradawnyh poprostu niema pod?ogi tylko ciemno?? i po tym chdze straszanie to wkurza bo w jednym miejscu s? a w drugim nie np: przy podziemnych ?cierwojadach by?o ok a przy panterach i przy demonicznych zembaczach ciemno?? tongue.gif blink.gif

Spróbuj u?y? runy/zwoju ?wiat?a lub pochodni powinno pomóc
(gothackerteam popracuj nad poprawn? polszczyzn?)
Kryhan_
Mam problem, niemoge zainstalowa? Mrocznych Tajemni. Wy?wietla mi taki b??d:Data\VDF\dm.mod: Plik zawiera nieprawid?owe dane. (error 21FC). Prosze o pomoc w jak najszybszym czasie.
xenonisbad
A mi skacze do?wiadczenie. Przynios?em mnóstwo toporów magowi, i za ka?dy dosta?em level. I tak samo z ka?dym zabitym potworem. Mam teraz 360 + kilka level, a czasem mam tak, ?e mam 0 PN (chocia? nie wyda?em) i mniejsze do?wiadczenie od levelu. Jest na to jaki? sposób? Znaczy sposób na brak wahania si? do?wiadczenia i PN.
PATRIXES
A ja mam taki problem ze gra sie co jakis cza wylacza <godzina czasem 2> i w miejscach (np niedaleko cavalorna jak ide od strony Aidana xD albo przy wodospadzie gdzie byl Monk... da sie to jakos wyemilinowac? To mi bardzo gre utrudnia bo dlugo mi sie gra laduje tongue.gif dry.gif
Umbracor
Ja mam buga, ?e jak mam walczy? z jakim? go?ciem na arenie Scatty'ego to wchodz? mój przeciwnik stoi i nic nie robi.Jak do niego zagadam to mi mówi, ?e jestem tchórzem, ?e nie walczy?em z nim na arenie i tak dalej.Albo jak obstawi?em walk? i ten, którego obstawi?em przegra? to wszyscy si? na mnie rzucali :/
Kryhan_
ponawiam pro?be o pomoc
Bruce
Spróbuj ?ci?gn?? jeszcze raz.
Smolo
Bug z pocz?tku gry, wchodz?c na arene, kharim i ten z obozu bractwa(nie wiem jak reszta)maj? po ka?dej walce w ekwipunku po 30 pare mieczy ró?nego rodzaju, po chwili ju? ma si? maj?tek...;(
Souler
To nie bug. To specjalnie ustawione, by zawsze podczas walki mieli bro?. A to ?e to pomaga graczom... Taki ma?y Easter Egg.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.