Help - Search - Members - Calendar
Full Version: "normalny" poziom trudno?ci
PoziomkaZ Forum > Polskie Forum > Mroczne Tajemnice
Made of Hate
Witam.Na pocz?tku napisze tylko ?e uwa?am si? za do?wiadczonego gracza gothica(gra?em we wszystkie cz??ci oprócz arcanii).Rozk?ada mnie na ?opatki poziom trudno?ci w mrocznych tajemnicach. gra?em ju? w jedne z pierwszych wersji,potem 2.01 i podoba?o mi si?.nasz?a mnie ochota by zagra? jeszcze raz. odpali?em poziom normalny. na poczatku stwierdzi?em ?e jest ci??ko,ale z czasem przejdzie. a tutaj takie smaczki jak np topielec spod tamy-maj?c miecz zadaj?cy 80 obra?e? i 70 pkt si?y nie by?em w stanie go zrani? . kolejna sympatyczna rzecz-np w chwili obecnej(maj?c 10 lvl-pocz?tek drugiero rozdzia?u)-krwiopijca ma mnie na par? hitów(ci??ka zbroja cienia-wiem,moglem miec zbroj? ?owców orków ale nie mam jak na razie po co i?c),a nie mam problemów z pokonaniem wszystkich na arenie(oprocz beowulfa ale w koncu i tak zszed?).NPC staj? si? kompletnie nieprzydatni.Da?em skrzypkowi topór z 100 dmg(z wi?kszym damolem te? dawa?em ale juz nie mogl zalo?y?) i np taki szkielet go zabija jak chce,do tego skrzypek pada od paru ataków wilka. kolejny przyk?ad-jeden orkowy pies ci?nie bez problemu dwóch ci?zkozbrojnych stra?ników(brama przed wejsciem na terytorium orków),a mnie ma na hita. Wiem,?e rozwi?zaniem wydaje si? by? napój z rudy,ale co ja zrobie z 40 pkt nauki skoro i tak pkt nauki na hp si? nie zamieni,a napojów dodaj?cych jest ma?o ?(nie pami?tam czy alchemik te? je mo?e nam robi?,je?li tak to i tak sk?adników starczy na ~5).Fajnie,wykoksujemy posta? za?o?my ?e ju? mo?emy bez obawy po lesie sobie ?azi?,ale i tak padamy na par? strza?ów.Dodam jeszcze tak? ciekawostk?-nie wiem czy to jaki? bug,czy ?arcik ze strony twórców,ale sfrustrowany poziomem z ciekawo?ci uzylem kodów(chocia? nigdy nie gram na kodach-to akurat by?o dla beki i na oddzielnym sejwie).wbi?em np w posta? snowa(maga z obozu ?owców orków),no i na swojej drodze spotka?em okrutn? besti? jak? jest k?sacz. U?ylem tchnienia ?mierci 10 razy ?eby go po?o?y?,a orkowego psa jeszcze wi?cej razy bi?em. Wi?c gdzie tu jest sens? nie ma statystyki która podbija obra?enia czarów,a wydaje mi si? ?e skoro jedynym s?usznym rozwi?zaniem jest aktualnie napój z rudy,to bugowanie jest niezb?dne. Owszem,da si? mo?e zebra? uczciwie na 3-4 takie napoje za 40k rudy(handel z ró?nymi kupcami) ale tego potrzeba du?o wi?cej,do tego trzeba wykorzystywa? bug z kerethem(10k rudy za ka?dym razem) albo jakie?tam inne sztuczki.Rudy zdobytej uczciwie-z normalnego handlu czy wszelakiej znalezionej/zabranej ludziom starczy?o by mo?e w ca?ej grze na 3-4 napoje. Czy to jest jedyny s?uszny sposób na rozwój postaci?Kolejna sztuczka ze szkoleniem si? w walce broni?,które sta?o si? praktycznie zb?dne. Mimo informacji o ciosie krytycznym(a raczej szansie na niego) nigdy takiego nie zada?em-dmg jest zawsze sta?e,zmienia si? jedynie animacja walki(no i ciosy wyprowadzane s? szybciej i p?ynniej).
PS,prosz? o sensowne opinie teksty typu "przerzu? si? na ?atwy bo jeste? kiepski i masz gównian? posta?"(uprzedzaj?c:mam tak? jak? mam bo nie buguj?,a na ?atwy nie bede si? przerzuca? bo za daleko zaszed?em-tzn nie tyle daleko co zesz?o si? g?ównie przez brak teleportów do danych obozów),albo "nie p?acz jak nie umiesz gra?" zlewam kompletnie :-)
pozdrawiam serdecznie
edit: nie zapominajmy tak?e o znacznie zmienionej tabeli do?wiadczenia. fajnie,jest napój z rudy który przez ca?? gr? da nam te 120 nauki ale tu nie o PN nawet chodzi,tylko o hp,które jest bardzo ma?e
edit2: gwoli ?cis?o?ci mam teraz 85 si?y/walke 1h 35 procent/miecz blizny(100 dmg)/15 zr?cznosci/hp ponad 200(tyle co bazowo+3 napoje z komnaty thoursa w zamku +10 hp kazdy)(ale zr?czno?? akurat potrzebna mi do zycia nie jest,jakos nigdy nie lubilem walki na dystans)
Insipiens
Powiem Ci tak - Poziomki celowo podkr?cili poziom trudno?ci, aby gracze mieli wyzwanie, poniewa? poziom ?atwy to poziom standardowy z orygina?u, a MT powoduje, ?e gra jest wtedy jeszcze ?atwiejsza.

Co do potworów i NPCów - ci pierwsi zostali mocno przykoksowani, NPC tylko troszk? (je?li w ogóle byli), z tego wzgl?du, ?e wi?cej walczymy z potworami ni? z lud?mi, wi?c jest to raczej oczywiste. A ze Skrzypkiem nie ma co biega? - wi?cej z nim problemów, a raz wzi??em go ze sob?, to pad? po sekundzie walki. Szkoda zachodu.

Czary s? dosy? s?abe, nie ma co tego ukrywa?, ale i tak polecam inwestowanie w kr?gi, bo pomimo swojej s?abo?ci to i tak s? one bardzo przydatne. Tylko nie inwestuj w sam? magi?, ale rób hybryd? wojownik-mag. Tak jest naj?atwiej. Aha, i nie ma co inwestowa? PN w man? - sama przyjdzie z napojów, przedmiotów itd. Na koniec gry mia?em jej bodaj?e oko?o 300 (lub 500, ju? nie jestem pewien, w ka?dym razie du?o), a nie wyda?em na ni? ani punkcika.

Co do napojów z rudy - b?dziesz jej mia? o wiele wi?cej ni? na 3-4, uwierz. Ja jednorazowo na sprzeda? mia?em stuff za 120k rudy, wi?c to ju? by?y 3 napoje, a to tylko jednorazowa sytuacja. Kereth nie jest zabugowany, tylko celowo zosta? tak stworzony, aby by?o komu sprzedawa? mas? drogich rzeczy, które si? znajduje. Swoj? drog?, raz mia?em sytuacj?, gdy posiada?em 346 PN i przez jaki? czas nie mia?em czego z tym zrobi?. wink.gif

Co do ciosów krytycznych - to chyba Tizgar pisa? w którym? temacie, ?e szansa na krytyka tak czy siak wynosi 10%, niezale?nie od tego, ile zainwestujesz. Chyba, ?e masz bro? dodaj?c? szans? na cios krytyczny + 100% wyszkolenia w broni, to wtedy szansa wygl?da tak: bazowe 10% + bonus z broni (bo ca?o?? jest powy?ej 100%). Tutaj powinien kto? to potwierdzi?, bo szczerze mówi?c, te? nie wiem do ko?ca, jak to dzia?a. wink.gif Ale i tak warto dobija? do 100%, poniewa? dopiero wtedy w jednor?cznej walczysz jak mistrz (miecz z do?u, obroty, te sprawy), a w 100% dwur?cznej trzymasz bro? jak jednor?czn?. Z tym ?e w zale?no?ci od wyborów w grze, b?dziesz móg? dobi? do 100% albo jednor?czn? albo dwur?czn? bro?, obu nie mo?na.

S?ówko na koniec - zaci?nij z?by i graj dalej. Z czasem b?dzie ?atwiej.

PS Przeszed?em gr? na trudnym, wi?c da si?.
Tizgar
Do broni dzia?? to tak ze system % nauki oznacza sie tak ze % oznacza szansna trafienie ogolne trafienie sta?a crit to 10% mozna go zwiekszyc przekraczajac % wartosc poslugiwania sie broni powyzej 100% max w przypadku mt to 105% czyli mjac 105% mamy 100% szansy na trafinie wroga z czego 15% szansy na trafienei crit
Made of Hate
dzi?kuj? za cz??ciowe rozwianie w?tpliwo?ci ;-) ale nadal chcia?bym przedyskutowa? problem HP. w tej chwili walka polega na tym ?eby podbiec wywali? komu? bu?? i albo kogo? sprz?tniesz na hita,albo on ciebie na 2 (te nieszcz?sne z?bacze). dobrze ?e tabela do?wiadczenia zosta?a zmieniona,bo napój z rudy to rekomensuje,ale problemem jest HP. zgadzam si? w ca?o?ci ?e NPC zostali s?abo podkr?ceni/wcale. ale gdzie jest sens ?e np k?ad? elitarnych,do?wiadczonych wojowników bez problemu a zabija mnie topielec ? poziom trudnosci zosta? podkr?cony ale gra w pewnym sensie zosta?a pozbawiona balansu mi?dzy si?? poszczególnych istot.kowal nie jest w stanie zabi? topielca biggrin.gif. fajnie i sympatycznie ?e jest wi?ksze wyzwanie,ale troch? bez umiaru system gry zmienia si? z normalnej walki na "wyci?gnij jednego i módl si? ?eby? go waln?? pierwszy"(w normalnym gothicu te? tak si? robi?o ale z du?o silniejszymi istotami np jak bi?em szkielety w wie?y mgie? to mia?em zbroj? cienia,ale mieczyk blizny i pada?y tam na 2 hity,ale ja te? od dwóch ciosów gin??em-po prostu mialem zdecydowanie za slaby lvl). Podsumowuj?c: wg mnie napój z rudy ca?kowicie zniszczy? mroczne tajemnice ;-) ch?tnie powróci?bym do wersji 2.01(chyba za wiele zmian w stosunku do 2.02 nie ma),i wprowadzi? pewien bajzel w ?wiecie gothica. Nie wiem czy autorzy moda chcieli ?eby gracz mia? na co wykorzysta? nadmiar rudy(bo jak gram najcz??ciej jest tak ?e mam kupe ?miecia e ekwipunku,mniej lub bardziej warto?ciowego,rudy te? full bo pó?niej wszystko co si? przyda si? znajduje-wyj?tek np zbroja ze smoczych ?usek 20k rudy albo inne zbroje),i chcieli ?eby gracze mieli porz?dek w plecaku ;p dobra to jeszcze jedno pytanko: od ilu procent walki broni? dwur?czn? bezi pos?uguje si? t? broni? tak jak w podstawowym gothicu na poziomie wojownik(czyli trzyma jak noob ale wyprowadza 3atakowe kombinacje i na boki szybciej ciacha) ?
pozdrawiam
Tizgar
Tp graj na ?atwym napisze to tak ze pojmiesz

?atwy na 2.02 to to samo !!! co 2.01

Npc ma zbroje i nieda sie go podkrecic a pancerze istot da sie st?d ta roznica duzo osób przesz?o na trudnym wiec ty tez dasz rade albo polegniesz
Smolo
Do wcze?niejszych postów doda?bym, ?e z ka?dym stworem walczy si? inaczej. Jak opanujesz dobrze walk? mieczem(kiedy zadawa? ciosy/kiedy blokowa?) to wygrasz zawsze, je?li oczywi?cie przebijesz pancerz stworze?. Podpowiem, tylko ?eby du?o inwestowa? w si??...
Insipiens
CYTAT(Smolo @ Aug 19 2012, 10:21 PM) *
Podpowiem, tylko ?eby du?o inwestowa? w si??...

Czy ja wiem, czy tak du?o... Ja po dobiciu jej do 120 zacz??em inwestowa? w kr?gi, walk?, kowalstwo, itp. Wróci?em do tego dopiero pod koniec g?ównego w?tku MT, aby móc skorzysta? z Ostatniego Ciosu.
Made of Hate
Tizgar: nawet nie przeczyta?e? mojego postu :-) napisa?em,?e wola?bym wróci? na 2.01(oboj?tnie na jakim poziomie) bo tam by?a standardowa tabela i nie by?o napoju z rudy.
@insipiens: to sk?d mia?e? tyle tej rudy(co pisa?e? ?e jeden raz 120k rudy)?stawiam ?e zapewne ju? po pobycie u pradawnych,bo tam jest pelno takiego drogiego ?miecia ;-) no nic mam rud? na jeden napój,105 si?y teraz,chyba go sobie zrobie i jeszcze si?? podbij?. zobaczymy co z tego b?dzie.
a i jeszcze pytanko kiedy alchemik daje nam questa z nasionami? zrobi?em dwa poprzednie zadanka,a chcia?bym ?eby warzy? mi mikstury. i ostatnie pytanie s?ysza?em co? o paru bugach
1) je?li nauczymy si? kowalstwa chocia? podstaw u innego kowala,to anghar(ten u przemytników-dobrze napisa?em?) nie bedzie nas chcia? dalej uczy?
2) co? s?ysza?em o bugu z alchemikiem ?e jak wszystkie zadania zrobimy dla niego wcze?niej to jak pojawi si? on w miescie orków to nie b?dzie chcia? z nami gada?
3) jaka jest prawidlowa kolejno?? wykonywania zada? z drugiego rozdzia?u-chodzi o 3: przemyt rudy,zaginieni kopacze,i jeszcze bodajze ten quest z magnatem i melkorem. w solucji bodaj?e co? by?o ?e je?li przemytem rudy si? nie zajmiemy na pocz?tku to kosa nas b?dzie atakowa?(mia?em ten bug i 2.0 i 2.01 ;/)
pozdrawiam
Made of Hate
sorki za multiposta ale musz? si? spyta?: czy rzeczywi?cie jest tak ?e je?li nie mamy pier?cienia kortha przy pierwszej rozmowie z nim,to potem nie dostajemy bonusa do si?y? bo wie?? mgie? obszed?em z obu stron(od strony morza ze skrzypkiem biggrin.gif) i stwierdzam ?e nie mam mo?liwo?ci wyczyszczenia jej. zosta? mi tam jeden wojownik cienia(lajt;d) szkielet mag(lajt) i nieumarly cieniostwór. w trójk? robi? mi bajzel bo i mnie i skrzypka cieniostwór/wojownik maj? na hita-dodam jeszcze ?e mimo topora lee (150 dmg) i 115 punktów si?y cieniostworowi nie mog? nic zrobi?.Jak kto? zna miejsce(jesli jest takie) gdzie mozna w miare latwo znalezc w drugim rozdziale zwoj zniszczenia nieumar?ych to by?bym wdzi?czny. dodam jeszcze od siebie ?e nie wiem czy to kolejny bug,ale bry?a lodu w postaci zwoju nie dzia?a na potwory. pocisk leci idealnie i trafia w potwora,wy?wietla si? nawet efekt ale potworek nie dostaje ?adnych dmg i nie jest unieruchomiony(testowane na topielcach,z?baczach i nieumar?ym cieniostworze)-jako efekt z broni(ostrze chwa?y) wszystko jest ok.
Insipiens
Bry?a nie dzia?a na wszystkie potworki, niestety. Co do bonusu, to ja zawsze oddawa?em Korthowi pier?cie? dopiero po otrzymaniu od niego questa i zawsze dostawa?em si??. Na tego cieniostwora polecam B?ogos?awione Ostrze Zmierzchu, znajduje si? ono nad tym tylnym wej?ciem do Wie?y Mgie?. A zwój, je?li si? nie myl?, to nie zadzia?a na maga (cieniostwora to na 100% nie ruszy).
Made of Hate
dzi?ki za odpowied?,problem rozwi?za?em zachodz?c wie?e mgie? z dwóch stron i wybijaj?c po 2 szkielety ;p ogólnie zosta? tylko szkielet,wojownik cienia,i cieniostwor. skrzypka wygnalem,a cieniostwora wepchnalem do przemytnikow i pozniej tylko go dobilem(oczywiscie nikt nie zgin?? ;p). ps demon jest przesadzony-?a??c z jednym demonem rozwali?em kr?g gdzie s? relikwie innosa,wszystkie brzytwy przy wie?y xardasa i brzytwy i orków przy portalu(pilnowanego przez orka pulkownika co ma starozytny topor potegi) . aktualnie boje sie wbi? w 3 rozdzial(almanach musze tylko przyniesc z jaskini goblinow,ale mi sie nie chce)-bo alchemik znika i jeszcze cos z eremit? si? chyba dzieje ;P. Co? pozostaje mi przykoksowa? posta? bo kathagor bije mnie mimo staro?ytnego topora pot?gi(75 % bia?? 2h) i 159 si?y,oraz pancerza magnata z dobrym amuleten i pierscieniami z plusami do obrony ;-) padam na 3 hity,skubany zawsze pierwszy kose wyjmie(juz pod koniec rozmowy wyjmuje),a jesli samemu sie wyjmie podczas rozmowy to tylko w przypadku tego lorda gra sie zawiesza na rozmowie i nie mozna si? ruszy? a lord kathagor nas t?ucze. tak czy inaczej hp mojej postaci jest ?mieszne(trzysta z groszami;]),mimo w miare wysokiego(jak na drugi rozdzial i nierozpocz?ty w?tek pradawnych-16) lvla ,dobrego pancerza,brzytwa zabija mnie dwoma ciosami ;P
Insipiens
A grasz w 2.01, czy dalej na normalu w 2.02? W 2.02 alchemik znika dopiero w 5 rozdziale, a eremita zostanie zabity przez Miltena. Generalnie II rozdzia? jest chyba najoptymalniejszy do tego, aby uko?czy? ca?e MT i potem wróci? do orygina?u.
Tizgar
znika w 3 zawsze w nim znika?
Insipiens
W 3? By? mo?e ja co? pomyli?em. Je?li dobrze pami?tam, to nie zagl?da?em do niego, gdy zacz??em g?ówny w?tek po sko?czeniu MT, wi?c zapewne macie racje. Tak czy siak, uwolnienie go najcz??ciej wykonuje si? przy okazji ataku na Obóz Orków.
Made of Hate
alchemik rzeczywi?cie znika w 3,mój b??d ;-) co do mrocznych tajemnic to ostatnio pykn??em sobie 6 napojów z rudy,i jeszcze mam hajsu na 5 przynajmniej,ale niestety wyst?puje bug u keretha(i innych handlarzy z nadmiarem rzeczy)-po prostu gdy sprzeda mu si? sporo rzeczy to gra laguje strasznie przy przenoszeniu rudy z ekwipunku do okna handlu-s?dzi?em ?e to wina mojego kompa ale ustawi?em sobie najmniejsze mo?liwe opcje grafiki na czas handlu ale to tak?e nie pomaga :/. uriziela skopa?em ju?(pocz?tek 3 rozdzia?u,jedyne co wykonane to odwiedziny na cmentarzysku orków). Mam jeszcze par? drobnych pytanek:
1)Shergar uczy do 100 broni 2h dopiero po zabiciu uriziela?bo wczesniej nie chce.
2). Mam p?omie? innosa(anghar mi kosior od shergara ulepszy?) ,290 si?y(i jeszcze z 30 w napojach na wyspie uriziela,almanachu si?y,i jab?kach),a mimo to nad trollem na wyspie uriziela m?czy?em si? z 5 minut.rozpruwacze-no dwóch naraz to mo?e zabije,ale potrzeba mi na nich okolo 6 ciosów,oni maj? mnie na dwa(jakby co to mam 20 lvl,zbroje z wyspy uriziela-taka sama jak zbroja rycerza z podziemnego swiata,tyle ze wieksza obrona przed broni? a nieco mniejsza przed pociskami).Czy tak b?dzie ca?y czas czy mo?e nast?pi jaki? prze?om i znajde dajmy na to jak?? dobr? kos?(lepszej od ostatniego ciosu chyba nie ma?wiem ?e j? ma paladyn przywo?ywany-na razie go nie przywo?a?em,bo chc? z nim oczy?ci? podziemny ?wiat-niestety nieustraszony wojownik innosa ucieka przed demonicznym rozpruwaczem XD)?
3)czy znajdzie si? jaki? lepszy amulet od serca innosa?ja aktualnie mam pierscien wsparcia+podarunek od Eline+serce innosa i niedlugo jak kupi? napojów wi?cej to zmieni? wsparcia ring na pierscien pogardy(od thangora) ? I czy itemki które mo?e za?o?y? tylko s?uga beliara mog? si? "dobremu" beziemu przyda? dajmy na to do jakiego? questa czy tylko mozna je sprzeda??
4)shergara nie da si? zbi?? te? ma interesuj?cy kosior z tego co pami?tam.
5)Jest sens ostrzy? p?omie? innosa?gdzie? tu na forum czyta?em ?e wtedy wyst?puje jaki? bug i dmg jest jak z pi??ci ,tak?e nie wiem.
6)Czy je?li w 3 rozdziale b?d? chcia? si? uda? po multiteleport to mo?e mi si? zbugowa? zadanie z d'brucem w 5?(pamietam ze w zatopionej wiezy tam stoi d'bruce do 5 rozdzia?u)-chcia?bym podbiec i zwin?? ten teleport i tyle.
PS. wielkie dzi?ki za wszelakie odpowiedzi w tym temacie ;-)
Insipiens
1. Szczerze to nie wiem.
2. Lepszej dwur?cznej od Ostatniego Ciosu nie ma. A sam paladyn nie jest za dobry, oczywi?cie zadaje du?y dmg, ale pada do?? szybko. Podziemny ?wiat lepiej oczyszcza? metod? wyci?gania pojedynczych potworów.
3. Je?li si? dobrz? orientuj?, to nie. Jest jeszcze pier?cie? B?ogos?awiony Obro?ca, który jest lepszy od Pier?cienia Pogardy, natomiast je?li wykona?e? zadanie z paczk? rudy to ju? go nie zdob?dziesz.
4. Nie.
5. Zrób osobnego save'a i przetestuj.
6. Prawdopodobnie tak. Zreszt?, od niego nagrod? jest jaka? szata, której i tak nie nosi?em oraz wspomniany wcze?niej Ostatni Cios, wi?c sama nagroda nie jest jaka? rewelacyjna.
Made of Hate
to tak shergar chyba jest zbugowany bo zabi?em uriziela i niestety nie uczy,szlag mnie trafia no ale chyba nic si? z tym nie zrobi. przetestowa?em p?omie? innosa-dmg jest takie jak z pi??ci jedyna ró?nica to taka ?e ta bro? zabija od razu sleep.gif.
naprawd? by?oby super jakby kto? wiedzia? jak sk?oni? shergara do dalszej nauki,bo chcia?bym mie? 100 procent
edit: zdenerwowa?em si? bo kisi?em te 70 pkt nauki na to + troszk? jeszcze na zr?czno?? ,gdzie? na forum w?a?nie wyczyta?em przyzwa?em kodem the cheatera i u niego si? nauczy?em(tego nawet oszustwem nazwa? si? nie da bo punkty nauki zabiera normalnie)
Teraz si? zastanawiam gdzie mo?e si? przyda? paladyn,bo my?l? nad przyzwaniem i pobiciem go od razu(niestety jak sie go pobije i wstanie to powie ?e jego czas dobieg? tutaj konca i ucieka biggrin.gif)
a do wie?y nie b?d? szed? ju? trudno i tak do bractwa mam teleport i do obozu przed kopalni?(a stamt?d i do starego i do nowego niedaleko) szkoda ?e nie ma oddzielnej runy do przemytnikow,ale nie mo?na mie? wszystkiego niestety ;/ ten b?ogos?awiony obro?ca to zapewne dostaje si? go od magów wody jak im si? da przesy?k?? no s?dz? ze do 380 pkt si?y mo?e dobij? mam jeszcze 2 napoje daj?ce po 6 si?y i 6 zrecznosci-ale ich na razie nie uzywam bo chc? dobi? do 120 zr?czno?ci przynajmniej.
Najwi?kszym problemem i tak dla mnie s? Ci handlarze kiedy gra laguje przy przenoszeniu rudy.przez to nie mam sk?d rudy wzi?? i lipa,a tak to bym spokojnie z 4-5 napojów zrobi?
Tizgar
sher ma bug i nigdy cie nie nauczy jest to jesden z 2 bugów ktore ma jeszcze mt

p?omien innosa to najlepsza bron w grze wiec ostrz ( jak cos wyczytujesz na forum to zwróc uwage na date posta wiele rzeczy zosta?o poprawionych zreszta jest o tym wzmianka w newsach do odpowiednich patchy
Made of Hate
CYTAT(Tizgar @ Aug 23 2012, 04:47 PM) *
sher ma bug i nigdy cie nie nauczy jest to jesden z 2 bugów ktore ma jeszcze mt

p?omien innosa to najlepsza bron w grze wiec ostrz ( jak cos wyczytujesz na forum to zwróc uwage na date posta wiele rzeczy zosta?o poprawionych zreszta jest o tym wzmianka w newsach do odpowiednich patchy

tizgar chyba jeden z 3 tych najpowa?niejszych ;p 1.kosa nas atakuje 2.straznicy kopalni nas atakuj? no i najwiekszy nie tyle bug co b??d twórców zmiana tabeli do?wiadczenia i napój-tzn niech sobie to zostanie na zdrowie ale niech bonus hp co kazdy poziom b?dzie 2x wi?kszy-na 20 lvl mam 600 hp z czego ~100 jest z eliksirów(3 w komnacie thorusa(+10 hp kazdy),jeden od cor caloma(+5_,jeden od alchemika,tam ze 2 znale?ne(jeden +5,drugi +10),i 2 po 15 hp kazdy na wyspie uriziela
wyczyta?em na forum,sprawdzi?em sam na paru NPC na przyk?ad na ?wi?tynnym stra?niku-atakowa?em go a)nienaostrzzonym b)naostrzonym c)pi??ciami(w kolejnosci a ,c,cool.gif efekt? nienaostrzonym na hita pada?,pi??ciami na 2(równiutko pó? hp mu zabiera?o),naostrzonym dmg identyczne jak z pi??ci +typek od razu gin??
Tizgar
Dziwne skoro ja przeszed?em mt lacznie juz 36 razy i ani razu nie mia?em zadnego z tych bugów ktore nie istnieja 2 bugi to atakuajcy bandyci i shergar brak nauki pomniejsze bugi to brak pe?nej opcji obstawiania na arenie reszta tych waszych bugów nigdy na 36 razy mi sie nie zdarzy?a co oznacza ze takowe nie istnieja

Jak sie gra tak jak trzeba to jakos nic sie nie dzieje

W kazdym poscie nazekasz a hp co znaczy ze narzekasz na poziom trudny taka jest prawda prosze cie skoncz bo skoro kilkuset osobom uda?o sie przejsc to znaczy ze jest git chociaz wed?ug mnie dalej to jest za latwo
Smolo
Moim zdaniem nie powinno by? wogóle napoju z rudy, bo przez niego zrobi?o si? za ?atwo. Mo?e zamiast tego z kilka questów podnosz?cych o dok?adnie 1 lv, niezale?nie od poziomu który masz...
Made of Hate
CYTAT(Tizgar @ Aug 23 2012, 10:27 PM) *
Dziwne skoro ja przeszed?em mt lacznie juz 36 razy i ani razu nie mia?em zadnego z tych bugów ktore nie istnieja 2 bugi to atakuajcy bandyci i shergar brak nauki pomniejsze bugi to brak pe?nej opcji obstawiania na arenie reszta tych waszych bugów nigdy na 36 razy mi sie nie zdarzy?a co oznacza ze takowe nie istnieja

Jak sie gra tak jak trzeba to jakos nic sie nie dzieje

W kazdym poscie nazekasz a hp co znaczy ze narzekasz na poziom trudny taka jest prawda prosze cie skoncz bo skoro kilkuset osobom uda?o sie przejsc to znaczy ze jest git chociaz wed?ug mnie dalej to jest za latwo

prawie nie chce mi si? komentowa? ;-) napisa?em ?e kosa atakuje(no czyli bandyci),ze shergar nie uczy tez uwzglednilem,a co do straznikow to mi tam raz czy dwa to sie zdarzylo jak wczesniej gralem,w 2.02 juz nie. Nie narzekam na poziom trudno?ci tylko na ilo?? hp w tej wersji i napój z rudy.Ja wiem ?e dla Ciebie jest ci?gle ?atwo,widzia?em gdzie? screena jak zrobi?e? dopakowan? posta? z dwie?cie którym? lvl i mega statami,tyle ?e to by?o korzystanie z bugów ;] ale sko?cze narzekanie,bo nie chc? sprawi? Ci przykro?ci.
ale cholera nawet z tym p?omieniem innosa to pare wypowiedzi na forum znalaz?em ?e po ostrzeniu on sie buguje
Tizgar
postac zrobi?em na 2.01 aby pokazac ze sa bugi do twojej waidomosc by?em jednym z testerów MT ilosc bugów ktore znalaz?em i zostaly dzieki mojej i nie tylko mojej pomocy usuniete to spora liczba a na 2.02 jest ich wiecej

Napoj z rudy jest problemem poniewaz mozemy miec nieskonczonosc rudy gdyz z jerpenem mozna grac w kosci bez limitu a to powazny bug tongue.gif

Wiesz czym dla mnie jest poziom trudnosc system nauki jak w nk to zwieksza poziom trudnosci poniewaz wtedy niema zmi?uj mozemy rozwinac tylko 1 rzecz bo braknie pn nauki

Wierz mi ze na 2.02 jestem w stanie dalej zrobic taka sama postac jak na 2.01 tyle ze bedzie mia?a nizszy lvl tongue.gifa to znaczy ze trzeba czekac na finalny patch ktore nie pozwoli mi takiej postac zrobic tongue.gif
Made of Hate
CYTAT(Tizgar @ Aug 24 2012, 03:11 PM) *
postac zrobi?em na 2.01 aby pokazac ze sa bugi do twojej waidomosc by?em jednym z testerów MT ilosc bugów ktore znalaz?em i zostaly dzieki mojej i nie tylko mojej pomocy usuniete to spora liczba a na 2.02 jest ich wiecej

Napoj z rudy jest problemem poniewaz mozemy miec nieskonczonosc rudy gdyz z jerpenem mozna grac w kosci bez limitu a to powazny bug tongue.gif

Wiesz czym dla mnie jest poziom trudnosc system nauki jak w nk to zwieksza poziom trudnosci poniewaz wtedy niema zmi?uj mozemy rozwinac tylko 1 rzecz bo braknie pn nauki

Wierz mi ze na 2.02 jestem w stanie dalej zrobic taka sama postac jak na 2.01 tyle ze bedzie mia?a nizszy lvl tongue.gifa to znaczy ze trzeba czekac na finalny patch ktore nie pozwoli mi takiej postac zrobic tongue.gif

tyle ?e to trzeba mie? do tego nerwy,jednorazowo 500 bry?ek mo?na wygra?(no 1000 ale 500 to swoj wk?ad ;p). dobrze ?e brakuje teoretycznie PN i ze mo?na si? rozwin?? w jednym kierunku,ale dla mnie ci?gle problemem i tak pozostaje hp,co z tego ?e mam mocn? posta? skoro np taki z?bacz ma mnie na 5 hitów. jak b?d? w 6 rozdziale to napisze jak tam moja wojna z punktami ?ycia ;D bo w koncu cholera bezi jest bohaterem a co to za bohater skoro go np brzytwa na sam koniec gry bedzie mia?a na 3-4 ciosy. Powinien by? przez jakie? zwieraczki prawie nietykalny bo to troche te? dziwne ?e np kto? nas bije z pote?nego miecza dwur?cznego na duu?o ciosów a jaki?tam potworek k?apnie paszcz? 3-4 razy i zgon. no nic aktualnie jestem w po?owie 3 rozdzia?u ale s?dz? ?e dzi? mo?e dojd? do 5-o ile nie b?d? mia? jakich?tam bugów albo g?upich przypadków z gornem typu zginie gdzies w wolnej kopalni
Tizgar
Dalej nie rozumiesz wyraznie napisa?em ze poziom trudny bylby wtedy gdyby by? system nauki z nk ale go niema i prosi?em skoncz nazekac na hp bo to nie jest zaden problem powiedz mi dlaczego inni ktorzy przeszli na trudnym tez mieli po 400 hp i jakos nie widze zeby tu narzekali na hp dla dobrego gracza ilsoc hp to nie problem masz przykald wa?snie tutaj dlaczego inni na to nie narzekaja bo potrafia grac

I tak oto doszlismy do meritu problem hp nie jest problemem zadnym, bylo by zle gdyby kazdy nazrzeka? na to a narzekasz tylko ty wniosek nie mozesz sobie poradzic jesli sie jednak myle i dajesz rade to po cholere narzekasz, jesli dajesz rade niema problemu
Made of Hate
daj? rad? sobie bez problemu,narzekam bo modyfikacja mo?e zrazi? graczy którzy tak d?ugo np w gothica nie grali ;-) akurat system z nk cz??ciowo jest- przynajmniej w nauce walki broni? czyli od pewnych progów kosztuje wi?cej. Si?a i zr?czno?? zosta?a jak w g1 mana tak samo. Jak dla mnie najwa?niejsze ?eby z g2 nk nie przej?? nauki kr?gów magii od danego rozdzia?u tongue.gif bo to denerwuje.
ok ko?cz? tym sposobem narzekanie na hp
Tizgar
Jesli ich zrazi to odpala poziom ?atwy i niema problemu
przemko
Witam,
ostatnio zainstalowa?em sobie wersje 2.02 MT i powiem ?e pierwsze wra?enie by?o na mnie mi?e, wiele bugów z poprzednich wersji MT znikn??o. Ale pojawi?o si? nowe wyzwanie, czyli potwory. jestem na etapie zabijania jaszczurów, tzn 10 lvl. wszystkie ?cierwojady, kretoszczury, krwiopijcy, wilki, gobliny(i czarne) zabite. posz?em w 2h na koniec postu wyja?ni? dlaczego i u?ywam Krush Agash to chyba 3 typ i niestety nie zadaje jej dmg, pewnie nie potrafi?... za ka?dym razem kiedy robi? zamach broni? to ona odskakuje i unika ciosu, jedynym sposobem abym móg? je zabija? to pozwoli? aby najpierw mnie zaatakowa?a wtedy mam szanse aby jej odda? cios. taka zabawa pozwala mi na jednorazowe zabicie jaszczura (potem trzeba si? leczy?). Próbowa?em zamiast jaszczura zabija? pe?zacze i wtedy natkn??em si? na 2 kolejne problemy, pierwszy to to ze pe?zacze nie chc? mnie atakowa?, no prawie. Zachowuj? si? jak na prochach, a druga to to ich plucie t? ?mieszn? wydzielin?, która unieruchamia i zabiera 50% hp.

Poszed?em w 2h, poniewa? do?wiadczenie z poprzednich wersji Gothica1 mi kaza?o, a mianowicie brak uniku w stosunku do zwierz?t, co szczerze w Gothicu2 by?o genialne i maj?c 1 lvl potrafi?em zabi? orca zwiadowce lag? tu? obok khorinis. Wi?c postanowi?em zabija? potwory na odleg?o??. jeszcze dopisze b??d który wi??e si? z unikami, a mianowicie bron 2h ma zbyt d?ugi delay gdy chce si? parowa? ciosy, tzn cz?sto na arenie przeciwnik zd??y? wyj?? miecz i uderzy? mnie ni? gdy ja z wyci?gni?tym chcia?em tylko zablokowa?.

EDIT:
zauwa?y?em ?e jest pewna osoba na forum która jest ostra w stosunku do pisanego postu, wi?c dopisze to czego mi brakuje powy?ej.
mam ci??ki struj cienia, he?m od jednego z przemytników(+3 pancerz)
trening 2h 45%, 55 w sil? (plus jab?ka i ry? i takie tam),

zauwa?y?em te? ?e wy aby zdoby? do?wiadczenie b?d? ekwipunek(np topór lee) walczycie z wszystkimi. co mnie zdziwi?o bo przecie? bezi nie jest z?y tongue.gif a przynajmniej nie tak aby pobi? a potem zabra? topór lee ^^
Insipiens
Z jaszczurami trzeba walczy? w taki sposób, aby spycha? je tymi atakami (nawet je?li s? blokowane) na ró?ne przeszkody typu drzewa, ska?y, itp. Generalnie na takie, na które si? nie da wdrapa?. Wtedy taki jaszczur nie ma gdzie ucieka? i nie mo?e Ciebie zablokowa?.

Pe?zacze trzeba kosi? dosy? szybko, bo jak dostaniesz unieruchomienie to ju? pozostaje tylko load.

Co do walki z lud?mi, to ja przez ca?? gr? walczy?em tylko z Lee, aby zdoby? jego topór (praktycznie najlepszy na pocz?tek gry). Je?li komu? si? u?miecha t?uczenie ca?ych obozów, aby zdobywa? exp, to jego sprawa. Ale i tak wszystko si? rozbija o ilo?? rudy, która mo?na przeznaczy? na napoje. Lepsze to, ni? eksterminacja ludzi.
przemko
dzi?ki insipiens, wida? nie obejdzie si? bez wykorzystywania bugów smile.gif
ale poczyta?em forum, to co by?o i wida? ?e nie da si? przej?? MT na normalnym nie wykorzystuj?c bugów. Ach szkoda bo ja strasznie nie lobi? ich wykorzystywa?, dla mnie s? jak cheaty. no i w sumie znam takie które nigdzie na forum si? nie pojawi?y i daj? inf rudy i inf si?y/zr?czno?ci/hp/many w krótkim czasie ^^
Made of Hate
co do rudy jest bardzo prostu bug ktorego minusem jest to ze czasami dzia?a czasami nie. dajemy si? komu? zbi? i gdy nas ograbia zabiera nam po?ow?,ale w ekwipunku pojawia mu si? 2 x tyle czyli maj?c 100k rudy ktos nas ograbia powinien miec 50k a ma 100k ;-).wiem ze to dziwnie zabrzmi ale ostatnio sprawdzalem maj?c jakie? 150 itemów w kategorii ró?ne(czyli tam gdzie ruda) kolesie nie znajdowali jej u mnie mimo ze mialem 200k ;p(by?y teksty typu ty frajerze nawet nie masz rudy:D) jak powyrzuca?em wi?kszo?? itemków(du?o ich mam bo to wszelakie trofea my?liwskie do robienia zlece? od keretha) to normalnie mnie ograbiali.

ps pytanko mam krótkie: czy w zatopionej wiezy xardasa w 5 rozdziale nie powinien przypadkiem rozpocz?? si? dialog ze smokiem? u mnie on od razu leci do mnie i mnie bije(tzn próbuje bo on jest ?miesznie ?atwym przeciwnikiem wg mnie).kiedys jak gra?em to pami?tam ?e z tym smokiem sobie gada?em
Smolo
CYTAT(Insipiens @ Aug 25 2012, 11:56 PM) *
Z jaszczurami trzeba walczy? w taki sposób, aby spycha? je tymi atakami (nawet je?li s? blokowane) na ró?ne przeszkody typu drzewa, ska?y, itp. Generalnie na takie, na które si? nie da wdrapa?. Wtedy taki jaszczur nie ma gdzie ucieka? i nie mo?e Ciebie zablokowa?.

Co do walki z lud?mi, to ja przez ca?? gr? walczy?em tylko z Lee, aby zdoby? jego topór (praktycznie najlepszy na pocz?tek gry). Je?li komu? si? u?miecha t?uczenie ca?ych obozów, aby zdobywa? exp.


Co do 1 to nie jest jaki? wielki bug, m?drze walczy? to równie? spychanie przeciwnika na przeszkody. Dobrze te? jest wyczeka? moment jego ataku i wtedy samemu atakowa?, lub jak najszybciej podlecie? od boku do jaszczura i zadawa? szybkie ciosy zanim si? obróci, to te? ?adnie pada?y. Ale najlepiej jednak wola?em powalczy? w bezpo?rednim pojedynku, stosuj?c ró?ne techniki, np. krok do ty?u i kontratak, odskoki w bok, lub kombinacje z blokiem.

Co do 2: Ja w?a?nie walczy?em z ka?dym je?li by?a taka mo?liwo??, ale tylko do og?uszenia(bez zabijania - uwaga po zabiciu ilu? tam ludzi otrzymujemy specjalizacje w zabijaniu ludzi i niestety ju? nie idzie ich og?usza?), a potem w IV czy V rozdziale zabija? z kuszy, lub z magii(2xdo?wiadczenie za ka?dego cz?owieka). Wiesz na poziomie trudnym, robi?em to wszystko w I rozdziale i z tego co pami?tam mia?em chyba 20 albo 21 lvl, a niestety nie mia?em jeszcze poj?cia, o strasznym u?atwieniu jakim jest napój z rudy w II rozdziale. Dlatego te? nie chcia?em go nadu?ywa? i zaledwie 3 razy po 40 PN go zrobi?em.
Made of Hate
ja prawie nikogo ponad potrzeb? nie bi?em (przynajmniej do sko?czenia w?tku z pradawnymi,teraz si? rozkr?ci?em ;d)-po prostu MT ma pe?no bugów ?e tak kogo? si? zbije to potem nie chce gada? albo co? wi?c wszystko robi?em "jak trzeba" ?eby w miare bezstresowo przej?? t? modyfikacje ;-)
przemko
mam teraz 16 lvl, przywódca obozu(pancerz magnata) 140 si?y, 45% 2h, i topór od orka pilnuj?cego teleport (140 wymaganej/ 160 obr). z?bacze/rozpruwacze pokonuj? schematem. bez problemu. podobnie mam z orkami, a nawet elity ?atwiej zabija?, bo maj? krótsz? bro? od mojej przez co liczy si? tylko to jak ja walcz? a nie jak on. problem mam z tymi samymi potworami co na pocz?tku, czyli topielce i jaszczury(maj? 100% obrony), schemat na nich nie dzia? i trzeba u?ywa? bugów, a ?e nie chce gra? na bugach to prawie ?adnego nie zabi?em ^^
nie zu?y?em nawet ani jednego napoju z rudy, a GD i ziemie orków ju? ?wiec? pustkami. teraz b?d? zaczyna? w?tek z pradawnymi.
poziom trudno?ci: normalny
akt: 2


EDIT:
jestem w jaskini gdzie fellan zgin??, doszed?em do stra?nika otch?ani(to ten du?y cieniostwór) i powiem ?e nie da si? go zabi?, nie u?ywaj?c bugów. czyli inaczej. Nie da si? przej?? dodatku MT, nie oszukuj?c. Ale i tak dzi?kuje, mi?o wróci? do GD kiedy jeszcze by?a bariera nad g?ow? smile.gif
Insipiens
Zale?y co rozumiesz przez poj?cie "bug". Je?li spychanie potworów na przeszkody to bug, to wtedy rzeczywi?cie, inaczej si? nie da. A Stra?nika Otch?ani mo?na potraktowa? zwojem Zmniejszenie Potwora.
Made of Hate
CYTAT(przemko @ Aug 28 2012, 02:45 PM) *
mam teraz 16 lvl, przywódca obozu(pancerz magnata) 140 si?y, 45% 2h, i topór od orka pilnuj?cego teleport (140 wymaganej/ 160 obr). z?bacze/rozpruwacze pokonuj? schematem. bez problemu. podobnie mam z orkami, a nawet elity ?atwiej zabija?, bo maj? krótsz? bro? od mojej przez co liczy si? tylko to jak ja walcz? a nie jak on. problem mam z tymi samymi potworami co na pocz?tku, czyli topielce i jaszczury(maj? 100% obrony), schemat na nich nie dzia? i trzeba u?ywa? bugów, a ?e nie chce gra? na bugach to prawie ?adnego nie zabi?em ^^
nie zu?y?em nawet ani jednego napoju z rudy, a GD i ziemie orków ju? ?wiec? pustkami. teraz b?d? zaczyna? w?tek z pradawnymi.
poziom trudno?ci: normalny
akt: 2


EDIT:
jestem w jaskini gdzie fellan zgin??, doszed?em do stra?nika otch?ani(to ten du?y cieniostwór) i powiem ?e nie da si? go zabi?, nie u?ywaj?c bugów. czyli inaczej. Nie da si? przej?? dodatku MT, nie oszukuj?c. Ale i tak dzi?kuje, mi?o wróci? do GD kiedy jeszcze by?a bariera nad g?ow? smile.gif

co do topielcow i jaszczurow ja zawsze robilem tak ze wbiegalem w jednego (jak mialem ring daj?cy przyspieszenie) i w plecy bilem ,tylko idealnie od tylca bo inaczej robi? unik[btw cofaj? si? bli?ej nas] i nie dostaj? obra?e?) co do orków bardzo prosta taktyka jak dla mnie-cofasz si? do?? daleko ?eby bi?y z zamachu(w biegu) i page upem si? odsuwasz i bijesz w plecy jak szybko atakujesz to nie zd??y si? odwróci? ;-) a co do stra?nika portalu,te? go bi?em buguj?c tzn raz go przypar?em do ?ciany i naparza?em a drugi raz wybra?em go(tzn pod?wietli?em ctrl) i cofn??em si? troch? od miejsca gdzie on stoi-zaci?? si? te? w ?cianie,a ja go przez ?cian? bi?em-nie widzia?em ale i tak dmg dostawa?-bi?em go t? sam? broni?-powiem Ci ?e przed pradawnymi nie znajdziesz lepszej broni bez kodów-valkir ma fajn?kos? teraz w 5 rozdziale zauwazy?em jak pad? od orka 140 dmg i zamra?a no ale do 5 rozdzia?u jest on nie?miertelny. pó?niej przerzuci?em si? na p?omie? innosa-teraz mam 3 kosy-ostatni cios(220 dmg),p?omie? innosa i miecz od uriziela z fajnymi bajerami(nie b?d? za du?o pisa? ?eby nie psu? Ci zabawy)
Je?li chodzi o napój z rudy to w drugim rozdziale dexter,riordian i jeszcze kto? maj? recept? na niego-wymaga 40k bry?ek rudy i daje 40 pn. nieskonczenie wiele rudy ma kereth(za cavalornem)-problem w tym ?e prawdopodobnie sprzedalem mu za du?o ju? tych ?mieci i mimo ?e mam itemow niepotrzebnych ?e jeszcze ze 4 bym uwarzy?(tam jest b??d bo jest "w?a?nie co? uwa?y?e?"),ale mam takie lagi ?e raz spróbowa?em to 10k brylek rudy przenosi?em do okna handlu ~4 minuty ;-) o dziwo je?li od beziego do okna przenosisz to jest ok,ale jak od keretha to ju? nie.
przemko
CYTAT(Made of Hate @ Aug 28 2012, 09:48 PM) *
Je?li chodzi o napój z rudy to w drugim rozdziale dexter,riordian i jeszcze kto? maj? recept? na niego-wymaga 40k bry?ek rudy i daje 40 pn. nieskonczenie wiele rudy ma kereth(za cavalornem)-problem w tym ?e prawdopodobnie sprzedalem mu za du?o ju? tych ?mieci i mimo ?e mam itemow niepotrzebnych ?e jeszcze ze 4 bym uwarzy?(tam jest b??d bo jest "w?a?nie co? uwa?y?e?"),ale mam takie lagi ?e raz spróbowa?em to 10k brylek rudy przenosi?em do okna handlu ~4 minuty ;-) o dziwo je?li od beziego do okna przenosisz to jest ok,ale jak od keretha to ju? nie.


nie chodzi o to ze nie wiem jak zrobi? napój z rudy, tylko nie mam tyle kasy(na razie) a ju? teraz widz? ?e jest to niepotrzebne, bo b?d?c w podziemiach pradawnych pokonuje ka?dego(oprócz smoka).
A z Kerethem mog? Ci pomóc. wejd? z cheatów w keretha (klawisz 'o') i przenie?? wszystko co ma do skrzy?, które s? obok. ja tak robi? i jest wy?mienicie smile.gif
Made of Hate
CYTAT(przemko @ Aug 28 2012, 09:03 PM) *
nie chodzi o to ze nie wiem jak zrobi? napój z rudy, tylko nie mam tyle kasy(na razie) a ju? teraz widz? ?e jest to niepotrzebne, bo b?d?c w podziemiach pradawnych pokonuje ka?dego(oprócz smoka).
A z Kerethem mog? Ci pomóc. wejd? z cheatów w keretha (klawisz 'o') i przenie?? wszystko co ma do skrzy?, które s? obok. ja tak robi? i jest wy?mienicie smile.gif

ja do teraz nie mam oczyszczonego podziemnego ?wiata-?pieszy?o mi si? g?ówny w?tek uko?czy? i nie chcia?o mi si? wyci?ga? przeciwnika po przeciwniku(warg demoniczny na 3 hity mnie mia?,a to jeden z najs?abszych przeciwników tam)-demonicznemu rozpruwaczowi(jeden jest przy rozpruwaczach i brzytwach) nie by?em w stanie zada? ?adnego dmg(by? odporny-co ciekawe smokowi zadawalem biggrin.gif) tzn wtedy jak poszed?em pierwszy raz. NIeustraszony paladyn innosa ucieka? na widok rozpruwacza xd. jestem przed ?wi?tyni? ?wi?cego wbije i jak b?d? po miecz uriziel wraca? to sobie pójde do podziemnego ?wiata-jeszcze co do topielcow i jaszczurow to jeszcze aligatory maj? podobn? obron?(jak to okreslasz 100 procent) przynajmniej w moim odczuciu. ehh jeszcze ja jestem baran bo nie pomy?la?em o jednej rzeczy-dobrze Ci radz? nied?ugo spotkasz smoka(bo po tym w podziemnym ?wiecie nie zostaj? chyba ?uski)-bij go niezale?nie od tego czy masz jajo czy nie. zgarniasz smocze ?uski i mozesz mie? bardzo szybko najlepsz? zbroj? w grze(chyba ze ulepszona z magicznej rudy jest lepsza-ale nie pami?tam) ;-) ja chcia?em by? dobrotliwy to da?em jajo i znikn??,teraz ?eby miec t? zbroj? musz? czeka? do 6 rozdzia?u(Xardupek zleci mi przeszukanie wie?y) by zabi? smoczka pewnego-roz?o?y?bym go ju? po w?tku z prawdawnymi no ale oczywi?cie zbugowa?o by mi si? zadanie. jesli chodzi o keretha to tak w?a?nie my?la?em ale nie chcia?o mi si? nigdy bo ma naprawd? full tego szrotu ale pewnie teraz to powrzucam.
ps móg?by? napisa? co? o tym Twoim schemacie walki dzi?ki którym wszystkich tak lajtowo bijesz?
Tizgar
przemko mowisze ze neichce na bugach a jedziesz na kodach kereth jest niesmiertelny i nieda sie w zaden sposób pozbawic go jego inwetarza

A ty jak widac sam sie przynajesz do kodów

Sa prostsze sposoby ktore daja nieskoczona rude i nawet nie podlegaja pod buga zbytnio
Made of Hate
wi?c podziel si? tymi sposobami-wiem jest gra z yrpenem ale tam max 1k tylko sie wygrywa.s? jeszcze zak?ady na arenie ale od kiedy zablokowano obstawianie wi?cej ni? 250 bry?ek,to wygrywa si? tam psie pieni?dze i nie warto.
a przemko napisa? ?e wszed? w jego posta? od?o?y? jego itemki do skrzyni po prostu ?eby mo?na by?o bez lagów handlowa?-sam te? tak chyba zrobi?-bo nie uwa?am ?eby to by by?o jakie? oszustwo(oczywiscie o ile tych itemkow sie nie bedzie dotyka?) drugi sposób podalem ja-z postaciami którym czasami podwaja si? ilo?? rudy(gdy cie pobij? i ograbi?).
przemko
CYTAT(Tizgar @ Aug 29 2012, 02:42 AM) *
przemko mowisze ze neichce na bugach a jedziesz na kodach kereth jest niesmiertelny i nieda sie w zaden sposób pozbawic go jego inwetarza

A ty jak widac sam sie przynajesz do kodów

Sa prostsze sposoby ktore daja nieskoczona rude i nawet nie podlegaja pod buga zbytnio



a wi?c uwa?asz ?e przeniesienie inventarza do skrzyni obok to jest oszustwo ?
moim zdaniem w prawdziwym ?yciu nie mia?bym lagów gdybym wchodzi? do supermarketu a nie ?abki. To jest tylko pomaganie grze, mam PC który pami?ta pierwsze wydanie Gothica1, wi?c to konieczno??.
natomiast w prawdziwym ?yciu topielec(hipotetycznie) po wrzuceniu do wody potrafi?by zabi?, tutaj nie.
Tak?e trzeba my?le? jak si? gra, niestety przyczepi?e? si? byle czego by tylko wstawi? zb?dny komentarz.
bug w kodzie programowania to syntax error albo logiczny
bug w programie to nieprzewidziane przez programist? wydarzenie
natomiast bug w grze, to wydarzenie nie maj?ce odzwierciedlenia w logicznej rzeczywisto?ci zaburzaj?cy bilans, tzn pomagaj?cy albo przeszkadzaj?cy graczowi.

do innych:
sami czasami my?lcie a nie s?uchajcie tych "wybitnych", jestem pewien ?e gracz tizgar oszukuj? na swoich savach gre, ja mam max +80 PN z gry do tego czasu, czyli do powrotu od pradawnych

CYTAT(Tizgar @ Aug 29 2012, 02:42 AM) *
Sa prostsze sposoby ktore daja nieskoczona rude i nawet nie podlegaja pod buga zbytnio


jedyne jakie znam sposoby na niesko?czono?? rudy, to tak jak powiedzia? Made of Hate jest arena i chyba co? z gr? w ko?ci(na razie nie mog?), jest te? kupowanie stalowych pr?tów od huno i przerabianie na bro?, konwoje. natomiast +50% rudy za pobicie to jest bug, b??d w grze. nielogiczny i jak dla mnie stosowanie takich tricków to oszustwo, mo?e nie takie samo jak marvin i item ... ale wsadzi?bym za kratki ^^
Made of Hate
ma?a aktualizacja odno?nie napojów: tizgar ma troch? racji ;-) te? przed dojsciem do pradawanych gówno mia?em kasy,teraz u keretha sprzedaj?c rzeczy mam 270k rudy(przerzuca?em itemki do skrzyni,oczywiscie ich nie dotykam). w swiecie pradawnych mamy np. czerwony krzy?-kusza warta 23k,2x pi??c boga(m?ot jednor?czny,19k bodaj?e warty-ps bed?c na wyspie uriziela arcykap?ana i demona zabi?em t? broni?,a np p?omieniem innosa im dmg nie zadawalem -zalo?y?em dla beki ten m?ot patrz? a tu im dmg zadaj? ;D),wymieniajac dalej same kostury pradawnych s? warte 5,5k,nie wspominam o sporej ilo?ci katów(z 10 przy wielkich szkieletach-po 1300 ka?dy),dalej hmm poca?unek wampira w le?u krolowej pajeczaków-25,5k,nastepnie nawet g?upie shergaryzmy(ksi?zki zbiór my?li nieprzewidzianych) 1,5k s? warte,z 10 ich znajdziesz lekko-np uriziel ma a reszta w ?wi?tyni to ju? 7,5k). bronie takie jak Dobry topór dwur?czny,dobry miecz dwur?czny mimo tego ?e nie s? dobre to s? sporo warte.dalej ~45k rudy dostajesz od kyro jak pobijesz thangora i we?miesz klucz ze skrzyni on tam ma z 15 k?ów trolla i okolo 50 rogów cieniostwora. dalej b?ogos?awione ostrze zmierzchu na skarpie nad wie?? mgie? jedno jest drugie gdzie? u pradawnych znalaz?em -po 19k,u pradawnych jest te? 2x topór pozoga(jeden w skrzyni na wyspie uriziela obok dicka;p) -18k w skrzyni u thangora jest 8k ;p a to tylko taka drobna cz??? bogactw,dalej np w skrzyni u bandytów obok kiry s? kosztowno?ci za okolo 7k rudy(tzn nie warto?c a pó? tej warto?ci czyli tyle ile dostajemy). dobra wystarczy. mam jeszcze do sprzedania pare gratów u keretha-jakies 100k,ale 50k musz? przeznaczy? na ostrzenie ostatniego ciosu(no w?a?nie kolejne ostatnio cios ma paladyn innosa przyzywany z kryszta?u 50k wartosc,od d'bruce jeszcze jeden dostajemy w 6 rozdziale).Ciekawi mnie czy nie b?dzie zbugowany jak p?omie? innosa ;-)
Insipiens
Akurat Ostatni Cios dzia?a bez problemu. Wiem, bo jak niedawno gra?em, to ostrzy?em t? kos? i wszystko elegancko dzia?a?o.

A tak przy okazji - P?omie? Innosa to jest miecz, który otrzymujemy od Sheer'Ghara po ulepszeniu przez Anghara, tak? Jako? nigdy nie mia?em okazji go zdoby?.
Made of Hate
tak,to jest to,zeby go zdoby? nale?y pod??a? drog? innosa i mie? odrobin? farta,bo do kiedy nie mamy tej kosy nie mo?na zapyta? si? anghara o przysz?o??(buguje si? opcja ulepszenia). czekamy 5 dni(ja czeka?em podczas czasu jaki mielismy na zebranie dowodow-zawsze je zbieram przed wgl teleportowaniu si? kryszta?em od gardhara i mog? na spokojnie co? ulepszy? kupi?/zabi? itp itd przez te 7 dni.
przemko
co do tej rudy, to faktycznie mieli?cie racje.
sprzedawca wyceni? mój dobytek na 650k rudy, a ja mam 100k w inventory.
co daj? nazbyt du?o PN, te sumy mia?em ju? w 3 rozdziale.
tylko ?e Tizgar mówi? o niesko?czonej rudzie, czyli zarówno 1M rudy jak i 1T rudy jest mo?liwe.
gruziak97
Mam pytanko. Czy mo?na "przenie??" jako? gr? z normalnego poziomu na ?atwy? Bo troch? pogra?em i poczyta?em i teraz widz?, ?e dla mnie lepszy by?by ?atwy. Przekopiowa?em savey z saves_dm_n do saves_dm_e i cdpali?em na ?atwym, ale wraz dostaj? tyle samo obra?e? co na zwyk?ym (dwa razy wi?cej ni? na ?atwym). sad.gif Czy jest, wi?c na to jaki? sposób? Niby nie gram jeszcze zbyt d?ugo, ale nie chce mi si? przechodzi? od nowa tego samego w tak kródkim czasie.
kowalskasim
smile.gif
Suzanuzncon
doudoune abercrombiedoudoune abercrombieToutefois, l'acceptation dans ce service sp~A(c)cial peut regarder particuli~A¨rement bon sur un CV une fois que vous sortezObtenez eux dans des couleurs unies comme le blanc, ou bleu.bracelet abercrombiebracelet abercrombieIl n fallu longtemps pour avoir une id~A(c)e de CK esth~A(c)tique, la conception de regards qui ~A(c)taient ~A  la fois sophistiqu~A(c), sans effort et typiquement am~A(c)ricaine.doudoune abercrombie pas cherdoudoune abercrombie pas cher

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.