Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ?cie?ka beliara
PoziomkaZ Forum > Polskie Forum > Mroczne Tajemnice > Problemy
kamil353
przechodz? gr? drog? beliara i odda?em ju? balaiarethowi krew ogniono?cy. w solucji napisane jest ?e trzeba potem odszuka? balaiaretha który zleci nam kolejne zadanie. i tu pojawia si? problem: znalaz?em go, ale martwego pod mostem prowadz?cym do teleportu b?d?cego wyj?ciem ze ?wiata pradawnych. czy jest to w?a?ciwa lokacja czy to kolejny bug i musz? zacz?? od nowa ?cie?k? innosa?

ps. wskrzeszanie balaiaretha kodami nic nie daje
Aqualius
CYTAT(kamil353 @ Aug 9 2010, 10:49 PM) *
przechodz? gr? drog? beliara i odda?em ju? balaiarethowi krew ogniono?cy. w solucji napisane jest ?e trzeba potem odszuka? balaiaretha który zleci nam kolejne zadanie. i tu pojawia si? problem: znalaz?em go, ale martwego pod mostem prowadz?cym do teleportu b?d?cego wyj?ciem ze ?wiata pradawnych. czy jest to w?a?ciwa lokacja czy to kolejny bug i musz? zacz?? od nowa ?cie?k? innosa?

ps. wskrzeszanie balaiaretha kodami nic nie daje


No có?, ja te? tak mia?em, trafi?em tam zupe?nie przypadkiem, znalaz?em jego martwe cia?o. Ale Balaiareth oprócz tego, ?e tam jest martwy, znajduje si? tam, gdzie w drugiej cz??ci Gothica siedzia? Diego razem ze skrzyniami rudy. To jest zaraz za bram? na teren orków, której strzeg? dwaj stra?nicy, trzeba si? uda? w lewo od tej bramy. Przej?cie do tej jaskini b?dzie mniej wi?cej w po?owie drogi mi?dzy t? bram? ze stra?nikami, a obozem ?owców orków.
Codename16
Miejsce pobytu Balaiaretha jest opisane w solucji.

Gdyby? nie gra? na kodach najprawdopodobniej nie mia?by? tego problemu, nie wchodzi?by? do miejsc do których normalnie doj?? si? nie da (no chyba ?e wykorzystuj?c bugi).
Macio
To jest proste Kamilu, s?dz?, ?e Oni wyczerpali temat.

Ale powiem to w prost. W Gothic, lokacje nie s? ze sob? powi?zane. A jedynie przej?ciami mi?dzy nimi. A wi?c je?li chcemy by posta? "znikn??a" z danej lokacji trzeba j? wstawi? gdzie? w niedost?pne miejsce, a pó?niej zrobi? jeden plik by "spawnowa?" si? w GD. Pierwszy raz w GD musi równie? le?e? martwa w niedost?pnym miejscu. Drugi raz mo?na ustawi? przed nast?pn? rutyn?, ?e musi zosta? wyczerpany dialog z Balaierethem o fa?szywej/prawdziwej krwi. I wtedy w?a?nie przenosi si? do jaskini tam gdzie w G2 siedzi Diego.
kamil353
CYTAT(Codename16 @ Aug 9 2010, 10:04 PM) *
Miejsce pobytu Balaiaretha jest opisane w solucji.

Gdyby? nie gra? na kodach najprawdopodobniej nie mia?by? tego problemu, nie wchodzi?by? do miejsc do których normalnie doj?? si? nie da (no chyba ?e wykorzystuj?c bugi).


wszed?em tam bez u?ywania kodów, wystarczy spa?? z mostu, tam nie jest a? tak g??boko ?eby upadku nie prze?y?.


dzi?kuj? wszystkim za pomoc.
Geralt
?cie?ka beliara nawet fajna bo trzeba wszystkich zabi? biggrin.gif
Macio
CYTAT(Geralt @ Aug 11 2010, 11:25 AM) *
?cie?ka beliara nawet fajna bo trzeba wszystkich zabi? biggrin.gif


Ta... i nie nauczysz si? zaklinania, na maksa broni dwur?cznej, nie dostaniesz szaty pradawnych ani zbroi paladyna. Jedyna zaleta jest taka, ?e za pradawnych pewnie s? fajne itemy(Ken'udz ma chyba dobry kostur), exp, satysfakcja, ?e ju? nie trzeba ratowa? ?wiata, w ci?gu jednego dnia mo?na przechyli? szal? na korzy?? z?a(z tym, ?e i tak
SPOILER
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Uriziel i Balaiareth gin?...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Koniec spoileru)

W dodatku 100 % broni jednor?cznej(niestety kto? mnie wkr?ci? ponownie w drogie innosa, mówi?, ma s?uszno??, Shergar nauczy mnie du?o si?y, dostan? zbroj? palka, ?y? nie umiera?.) Ale nie wiedzia?em, ?e tylko Balaiareth uczy 100% broni 1h...

Nie wiem kim by? ten user, cho? je?li idzie o poziomki to wida? jak na d?oni, ?e droga innosa jest faworyzowana, no i zabrak?o mi ?cie?ki adanosa, ale to raczej nie dziwne, ?e jej nie ma bo nie by?o jej w wersjach starych. A co za du?o to nie zdrowo. Gdyby tak jeden z tych czarnych magów, albo Uriziel uczyli zaklinania i kr?gów... No, ale zaklinanie jest bardzo wa?ne, tak samo kr?gi, wi?c ponownie przejd? drog? Innosa, drog? beliara raz przeszed?em 1.03 z tym, ?e tak na "szybkiego", mo?liwe, ?e nawet u?ywa?em kodów bo by?em tej ?cie?ki ciekawy i sejwa z przed wyboru drogi wczyta?em.

Z tym, ?e te drogi s? bardziej symboliczne ni? praktyczne. Droga innosa pokazuje jak wa?ny jest honor, altruizm(cho? ci??ko to powiedzie? o pradawnych), walka ze z?em, m?stwo itp. a droga beliara to zdrada, ha?ba, wstyd, egoizm, nikczemno??.
Smolo
CYTAT
Z tym, ?e te drogi s? bardziej symboliczne ni? praktyczne. Droga innosa pokazuje jak wa?ny jest honor, altruizm(cho? ci??ko to powiedzie? o pradawnych), walka ze z?em, m?stwo itp. a droga beliara to zdrada, ha?ba, wstyd, egoizm, nikczemno??.


Z tym si? nie do ko?ca zgodz?, wybra?em drog? Beliara, bo mnie po prostu wkurwiali Pradawni, a honor i m?stwo zawsze mia?em dostaj?c baty od du?o silniejszych nie raz przeciwników, a walcz?c do ko?ca bez bugów i kodów, walcz?c ze z?em zabijaj?c hordy bestii, szkieletów i orków, najemników i Uriziela. Nikczemny nie by?em i nie wstydzi?em si? tej drogi. Egoizm to zgadza si? - ale to przecie? kolonia karna(wi?zienie). Jedynie denerwowa?y mnie te zapiski w questach Pradawnych, ?e da?em si? porobi?, itp. itd. , bo od pocz?tku wiedzia?em, ?e nie b?d? pomaga? Pradawnym, a trzeba by?o wykonywa? te questy, ?eby ci?gn?? fabu?? no i wreszcie walczy? z Urizielem - co z r?szt? Poziomkom bardzo fajnie wysz?o...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.