IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ra??cy b??d j?zykowy - moje uwagi
tommygun15
post Sep 8 2012, 08:34 PM
Post #1


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



Chodzi mi o strasznie ra??cy, wr?cz wie?niacki sposób mówienia o wi?kszej ilo?ci butelek piwa, przez niektórych NPC-ów. Np. Komar mówi co? w stylu: "przynie? 150 PIW". Jest to niepoprawna forma i strasznie razi. Tak si? po prostu nie mówi po polsku. By? mo?e czepiam si? szczegó?ów, ale jest to jednak skaza na prawie idealnym modzie, któr? warto poprawi?, przynajmniej w napisach, bo z dubbingiem mo?e by? ju? problem. Nie mówi si? 150 mlek i nie mówi si? 150 piw. Poprawna forma j?zykowa to 150 butelek/kartonów mleka, 150 butelek/puszek/skrzy?/beczek piwa. Ju? lepiej da? Komarowi tekst: "przynie? mi beczk? piwa, to powinno by? oko?o 150 butelek". Takie jest moje zdanie.

Podobnie ra?? przekle?stwa. Saga Gothic przyzywczai?a nas do tego ?e nie ma tam przekle?stw ci??szych ni? "cholera". Kwestia wypowiadana przez Muzyka w karczmie Siekacza: "je?li nie b?d? naje...any to mo?e co? za?piewam" napawa mnie obrzydzeniem. Bardzo prosz? o poprawienie tych dialogów jesli to jeszcze mo?liwe.

Mam nadziej?, ?e moja krytyka oka?e si? wystarczaj?co konstruktywna smile.gif .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Google Bot
post Sep 8 2012, 08:34 PM
Post #


Google Ads










Je?eli nie chcesz widzie? reklam, Zarejestruj si?.
Go to the top of the page
 
Quote Post
przemko
post Sep 8 2012, 08:50 PM
Post #2


Cie?
**

Group: Members
Posts: 30
Joined: 25-August 12
Member No.: 5,830



CYTAT
ale jest to jednak skaza na prawie idealnym modzie

mod jest bardziej zbugowany ni? idealny. jestem programist? i wiem co mówi?, jeszcze nie spotka?em si? z programem który cieszy si? tak? popularno?ci? a ma tyle b??dów.
same b??dy typu plik wirtualny który jest uruchamiany, takie co? nie powinno si? zdarzy?. nigdy. ale to nigdy, te b??dy mi si? zdarzaj? mniej wi?cej co 30 min. dodatkowo, nie zajeli si? ?adn? form? poprawy istniej?cych kodów. tak jakby nie obchodzi?o ich to aby ko?cowy produkt jaki wypuszcz? dzia?a? perfekcyjnie, zaj?li si? tylko ilo?ci?(której nie da si? im zarzuci?) a nie jako?ci?. a b??dy nie sa w cale takie trudne, bo graj?c w gothica na bie??co jak jaki? spotykam to mi si? w g?owie generuje poprawny kod programu.
mieli dobre intencje ale wida? ?e im si? odechcia?o, a przynajmniej w formie "dobra rozgrywka".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommygun15
post Sep 9 2012, 10:52 AM
Post #3


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



Wiem o czym mówisz. Sam jestem pocz?tkuj?cym programist? i zdaj? sobie spraw? z tych b??dów, które wida? co chwila, ale mi chodzi?o przede wszystkim o fabu?? moda. Pod tym wzgl?dem mod jest prawie idealny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smolo
post Sep 9 2012, 05:10 PM
Post #4


Stra?nik
****

Group: Razem Si?a
Posts: 221
Joined: 27-March 09
From: Wielkopolska
Member No.: 657



CYTAT(tommygun15 @ Sep 8 2012, 08:34 PM) *
Chodzi mi o strasznie ra??cy, wr?cz wie?niacki sposób mówienia o wi?kszej ilo?ci butelek piwa, przez niektórych NPC-ów. Np. Komar mówi co? w stylu: "przynie? 150 PIW". Podobnie ra?? przekle?stwa. Saga Gothic przyzywczai?a nas do tego ?e nie ma tam przekle?stw ci??szych ni? "cholera". Kwestia wypowiadana przez Muzyka w karczmie Siekacza: "je?li nie b?d? naje...any to mo?e co? za?piewam" napawa mnie obrzydzeniem. Bardzo prosz? o poprawienie tych dialogów jesli to jeszcze mo?liwe.


Postaram si? odpowiedzie? od razu na dwie dr?cz?ce Ci? kwestie. Mod Mroczne Tajemnice mia? wprowadzi? klimat prawdziwej koloni karnej, na ka?dym kroku mia?o si? do?wiadcza?, ?e jest si? w wi?zieniu, a nie "na wolce" i to im si? uda?o. Szczególnie to wida? na pocz?tku gry, gdzie traktuj? nas jako "?wierzaka". Moim zdaniem nawet jest za ma?o przekle?stw i za du?o etosu i poprawno?ci j?zykowej. Przecie? to kurwa bandyci, k?amcy, mordercy, z?odzieje, gwa?ciciele, itp. Sk?d taki z?odziejaszek ma wiedzie?, ?e cholera smile.gif mówi si? 15 butelek piwa, a nie 15 piw i czemu ma kurwa nie przeklina? do huja laugh.gif . Pozdrawiam

This post has been edited by Smolo: Sep 9 2012, 05:21 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tizgar
post Sep 9 2012, 05:32 PM
Post #5


Mag
*****

Group: Members
Posts: 424
Joined: 31-March 09
From: Kraków
Member No.: 688



I to jest dobra i rzetelna odpowiedz tongue.gif ^^


--------------------

Dosta? ty kiedy piorunem tam gdzie s?once nie dochodzi ? < OWNED
Który chce soplem w ryja ? < OWNED
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommygun15
post Sep 9 2012, 07:32 PM
Post #6


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



Ma nie przeklina?, bo to jest gra, a nie cela z grypsuj?cymi, t?pymi peda?ami. Te przekle?stwa psuj? ca?y klimat gry. Wcale nie oddaj? klimatu kolonii karnej. Mo?na by?o to zrobi? o wiele lepiej. Zamiast dodawa? kurwy i huje, mo?na by?o troch? pomy?le?, ale chyba nikomu si? nie chcia?o. Jak widz? ten tekst Komara "przynie? 150 piw" to tak sobie my?l?, co za t?py idiota to wymy?li?. Sorry, nie chc? nikogo obrazi?, ale takie s? moje odczucia. Niektóre rozmowy s? poziomem równe tym z podstawki i daj? ten fajny klimacik, który naprawd? wci?ga, ale reszta jest do bani. Zamiast da? Muzykowi tekst: "Jak nie b?d? najebany to co? za?piewam", mo?na by?o da?: "Je?li nie schlam si? do nieprzytomno?ci ry?ówk?, to mo?e co? za?piewam, a teraz zejd? mi z oczu!!!". Mo?na? Mo?na. Wystarczaj?co ostro, bez mocnych przekle?stw. Klimat kolonii czu?em na pocz?tku jak ka?dy si? do mnie rzuca?. To by?o fajne. Przychodzi biedny ma?y bezi i nie wie co si? dzieje. Dopiero co przyby? i ka?dy chce go pobi?. Ale do czego tu przekle?stwa?

Te 150 piw to jest po prostu niepoprawne i nie powinno si? tak mówi? do kurwy n?dzy biggrin.gif . Bardzo mocno sorry, ale taki sposób mówienia bardzo mnie irytu... wkurwia! Jak nie b?d? mia? sze?ciu beczek piwa na jutro to ca?e to forum poniesie srog? kar? biggrin.gif:D:D . ?artuj? oczywi?cie smile.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemko
post Sep 9 2012, 08:30 PM
Post #7


Cie?
**

Group: Members
Posts: 30
Joined: 25-August 12
Member No.: 5,830



ja jestem tego same zdania co poprzednicy.
to jest kolonia karna, zrzucano tutaj morderców i gwa?cicieli.
"za stary kilof mog? Cie zabi?", nie ma przelewek. nikt nie interesuje si? czy swoimi s?owami zabije dziesi?ciu zbieraczy czy urazi? uszy gracza.
co do tego ze to tylko gra.
o to w tym chodzi aby gra oddawa?a jak najdok?adniej rzeczywisto?? i w taki sam sposób powinni?my to odbiera?. twórca jakiejkolwiek gry RPG chce aby?my czuli si? jak nasz bohater.
oczywi?cie mo?na si? domy?le? ze b??d stylistyczny by? nieprzewidziany przez twórców. ale nie psuje to rozgrywki tak jak masa b??dów.
na przyk?ad.
wczoraj odkry?em kowalstwo(wcze?niej radzi?em sobie bez, ale na trudnym pomy?la?em ?e si? przyda)
i w 0.5h zrobi?em z 50k, 300k bry?ek rudy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommygun15
post Sep 9 2012, 08:47 PM
Post #8


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



Ale to s?ownictwo, ani w z?b nie oddaje klimatu kolonii karnej! Oklep, który dostaje si? od ka?dego na pocz?tku - owszem, ale nie wulgaryzmy. Wulgaryzmy w tym przypadku ?wiadcz? o ma?ym zasobie s?ów twórców gry. Ja to tak odbieram. Móg? by? mod idealny, ale nie wysz?o.

Od ka?dej gry oczekuj? niepowtarzalnego klimatu. Tutaj ten klimat jest, ale zostaje on nadpsuty przez takie, umieszczone na si??, przekle?stwa. Tak to wygl?da, jakby zosta?y one tam umieszczone na si?? i bez pomys?u, "bo to jest kolonia, to damy kilka kurew". Ten zabieg min?? si? z celem ca?kowicie!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Siekacz
post Sep 9 2012, 09:39 PM
Post #9


Puszek Okruszek
***

Group: Root Admin
Posts: 75
Joined: 1-January 09
Member No.: 30



Drogi tommygunie tongue.gif

CYTAT
Od ka?dej gry oczekuj? niepowtarzalnego klimatu. Tutaj ten klimat jest, ale zostaje on nadpsuty przez takie, umieszczone na si??, przekle?stwa. Tak to wygl?da, jakby zosta?y one tam umieszczone na si?? i bez pomys?u, "bo to jest kolonia, to damy kilka kurew". Ten zabieg min?? si? z celem ca?kowicie!


By? si? zdziwi?. Nie widzia?e? pierwszej wersji moda, gdzie kurwy sypa?y si? na lewo i prawo. Otó? za?o?enie tej modyfikacji opiera?o si? na odtworzeniu prawdziwej koloni karnej. Mia?o by? chamsko i wrednie. Gracz przynajmniej na pocz?tku przygody mia? si? poczu? jak w?ród prawdziwych psychopatów. Niestety z racji tego, w modyfikacje graj? te? dzieci zmiejszyli?my ilo?? przekle?stw do minimum.
Wydaje mi si?, ?e czepiasz si? na si?e. W ca?ej modyfikacji jest mo?e 10-15 przekle?stw na kilkaset stron dialogów. To a? tak du?o? We? dla przyk?adu byle jaki polski film i policz sobie w nim ilo?? przekle?stw. Przekle?stwa s? tak zakorzenione w polskiej kulturze, ?e w polskiej modyfikacji po prostu by? musz? i kropka! Jak dla mnie to jest ich nawet zbyt ma?o w Mrocznych Tajemnicach, no ale có?.

CYTAT
Jak widz? ten tekst Komara "przynie? 150 piw" to tak sobie my?l?, co za t?py idiota to wymy?li?.


Komar chcia? dwie skrzynie piwa, a nie "150 piw". I tak si? sk?ada, ten dialog napisa?em ja. I powiem Ci co? jeszcze. Je?eli podczas imprezy kto? zapyta mnie ile mam piw, to odpowiem "10 piw" A nie "10 butelek piwa" Bo tak jest po prostu krócej i wygodniej. Jak by? mi wyskoczy? z takim tekstem w barze to po prostu dosta? by? t? butelk? w ?eb i jeszcze kopa w dupe na po?egnanie.

Pisz?c dialogi do moda stara?em si?, ?eby ka?da posta? by?a nieco inna. Niektóre postacie s? bardziej wulgarne, a niektóre nie s? w ogóle. Jak w ?yciu.

CYTAT
Ale to s?ownictwo, ani w z?b nie oddaje klimatu kolonii karnej! Oklep, który dostaje si? od ka?dego na pocz?tku - owszem, ale nie wulgaryzmy. Wulgaryzmy w tym przypadku ?wiadcz? o ma?ym zasobie s?ów twórców gry. Ja to tak odbieram. Móg? by? mod idealny, ale nie wysz?o.


A sk?d Ty kurwa wiesz jak wygl?da prawdziwy klimat w kolonii karnej? By?e? w wi?zieniu? Czy to kurwa co? niezwyk?ego, ?e kryminali?ci przeklinaj?? Czy chocia?by w wied?minie przkle?stwa te? Ci? tak denerwuj?? Jest tam co najmniej 20x wi?cej przekle?stw, a jako? nie zauwa?y?em ?eby kto? na to narzeka?.

I jeszcze podsumowanie na koniec. Chuja wiesz o ?yciu xD


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommygun15
post Sep 10 2012, 02:31 PM
Post #10


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



Kolego... huja to Ty wiesz o ?yciu. Nie b?d? mówi? dlaczego, bo i tak nie zrozumiesz. Je?li wyznacznikiem wiedzy o ?yciu s? wulgaryzmy, to wspó?czuj?...

Mówisz o ca?kiem innych okresach historycznych. Dzisiaj w wi?zieniach kurwy sypi? si? na lewo i prawo, ale dawniej nie u?ywano tak cz?sto wulgaryzmów. Gry fantasy s? oparte na ?redniowieczu - wojownicy, ?ucznicy, zamki, smoki, bandyci i tak dalej i tak dalej... Gra odzwierciedla wystarczaj?co dobrze, klimat kolonii karnej, bez przekle?stw. Przekle?stwa s? tu zb?dne i przeszkadzaj?. Zobacz jakikolwiek film i powiedz mi gdzie mówi?: "Przynie? mi 150 piw/mlek/winogron/pomidor/czy co tam kurwa jeszcze". Nigdzie! Rozumiem, ?e chodzi Ci m.in o Psy. Film Psy zawiera w sobie niepowtarzaln? fabu?? i dialogi s? dopasowane do tej fabu?y i okresu historycznego. Film mówi o historii wspó?czesnej, a mod Mroczne Tajemnice o zamierzch?ych czasach, zapomnianego ?wiata. Je?li chcieli?cie chamstwa i wredno?ci, mogli?cie da? wi?cej chlania w karczmie Siekacza, albo go?cia który ci?gle szuka frajera, z którego mo?e wydoi? ry?ówk?, albo piwo. Jest multum mo?liwo?ci.

B??dne s?ownictwo prowadzi do zubo?enia naszego j?zyka. Niemcy czy Anglicy znaj? swoje j?zyki, a Polacy nie. Pos?ugujemy si? j?zykiem z rynsztoka i to trzeba zmienia?.

Pisz?c tekst Komara wykaza?e? si? zerow? inwencj? twórcz?. Dzi?ki takim tekstom mod daje wra?enie bylejako?ci. Je?li robili?cie moda dla fanów gry, to licz si? z ich krytyk? i postaraj si? j? przemy?le?. Moja krytyka jest wystarczaj?co konstruktywna, aby móc pomy?le? nad poczynionymi tekstami i ich ewentualnymi poprawkami. Poda?em przyk?ady, jak mo?na rozwi?za? problem wulgaryzmów, ale Ty mi mówisz, ?e nie znam si? na ?yciu. Gdzie tu sens i logika?

Sk?d wiem jak wygl?da klimat kolonii karnej? Klimat si? czuje. S?ysz?c wulgaryzmy nie czuj? klimatu. Z reszt?... jacy kryminali?ci i mordercy? Lord Beowulf, Genera? Lee, Zbieracz Horacy i jeszcze jaki? który nie p?aci? podatków... Twórcy podstawki Gothica dali nam graczom wspania?y klimat bez wulgaryzmów, a Wy to psujecie. Owszem, dali?cie nam w zamian wiele innych rzeczy, ale przekle?stwa s? skaz? na prawie idealnym ca?okszta?cie moda.

Czy to tak kurwa ci??ko zrozumie??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommygun15
post Sep 10 2012, 02:32 PM
Post #11


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



A ?adnie zakl?? te? trzeba umie?. Wy nie umiecie wi?c zróbcie to co umiecie najlepiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tizgar
post Sep 10 2012, 03:16 PM
Post #12


Mag
*****

Group: Members
Posts: 424
Joined: 31-March 09
From: Kraków
Member No.: 688



Tylko tobie to przeszkadza siekacz cie zagiol i nie umiesz tego przebolec dziwne ze w wiesku ci to nie przeszkadza idz tam im nawijaj ze w grze sa przeklenstwa


--------------------

Dosta? ty kiedy piorunem tam gdzie s?once nie dochodzi ? < OWNED
Który chce soplem w ryja ? < OWNED
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Siekacz
post Sep 10 2012, 04:42 PM
Post #13


Puszek Okruszek
***

Group: Root Admin
Posts: 75
Joined: 1-January 09
Member No.: 30



CYTAT
Kolego... huja to Ty wiesz o ?yciu. Nie b?d? mówi? dlaczego, bo i tak nie zrozumiesz. Je?li wyznacznikiem wiedzy o ?yciu s? wulgaryzmy, to wspó?czuj?...


Jak ju? to "chuja". Jak ju? tak si? wym?drzasz to pisz poprawnie bo razi to w oczy.
Swoj? drog? napisa?em to ?artobliwie, a widz?, ?e wszystko bierzesz dos?ownie. Na Twoim miejscu troche bym wyluzowa?.

CYTAT
Mówisz o ca?kiem innych okresach historycznych. Dzisiaj w wi?zieniach kurwy sypi? si? na lewo i prawo, ale dawniej nie u?ywano tak cz?sto wulgaryzmów


No tak... A sk?d masz tak? wiedz?? Ludzie kln?li wtedy tak samo, jak i teraz, z tym, ?e u?ywali innych s?ów. Czy je?eli robimy modyfikacje osadzon? w ?redniowieczu, to mamy pos?ugiwa? si? wy??cznie ?redniowieczn? gwar?? No prosz? Ci?...

CYTAT
B??dne s?ownictwo prowadzi do zubo?enia naszego j?zyka. Niemcy czy Anglicy znaj? swoje j?zyki, a Polacy nie


No akurat j?zyk angielski jest do?? ubogi w porównaniu do polskiego... Zreszt? wybierz si? do Anglii i pos?uchaj w jaki sposób szanuje swój ojczysty j?zyk typowy Anglik.

CYTAT
Pisz?c tekst Komara wykaza?e? si? zerow? inwencj? twórcz?. Dzi?ki takim tekstom mod daje wra?enie bylejako?ci. Je?li robili?cie moda dla fanów gry, to licz si? z ich krytyk? i postaraj si? j? przemy?le?.


Akurat Komar w modzie by? odzwiecierdleniem mojego dobrego znajomego. I gdybym napisa? ten dialog inaczej to by?by na mnie z?y. Ale czego Ty w?a?ciwie oczekujesz? ?e ka?dy b?dzie gada? w modzie tak samo i super poprawn? polszyzn??

CYTAT
Sk?d wiem jak wygl?da klimat kolonii karnej? Klimat si? czuje. S?ysz?c wulgaryzmy nie czuj? klimatu. Z reszt?... jacy kryminali?ci i mordercy? Lord Beowulf, Genera? Lee, Zbieracz Horacy i jeszcze jaki? który nie p?aci? podatków... Twórcy podstawki Gothica dali nam graczom wspania?y klimat bez wulgaryzmów, a Wy to psujecie


Akurat Lord Beowulf nie by? przest?pc? i nie zauwa?y?em w jego dialogu nawet namiastki przekle?stwa. Wi?c o co Ci chodzi? Natomiast Komar, jak i wszyscy stra?nicy przed kopalni? byli zbieranin? najgorszych przest?pców, których Gomez zsy?a? w?a?nie tam, ?eby miec z nimi ?wi?ty spokój. Wi?c nie wymagaj od nich, ?eby wypowiadali si? jak jacy? pieprzeni poeci. Pradawni pos?uguj? si? w modzie zupe?nie innym j?zykiem. Tak samo inaczej mówi? przemytnicy, a inaczej fanatycy. Rozumiesz? Chodzi o ró?norodno??. Jak ju? wspomnia?e? moda robili?my dla fanów gry, wi?c chcieli?my, ?eby ka?dy znalaz? w nim miejsce dla siebie.

Zreszt? ciekawe jest, ?e w modzie jest tyle b??dów, a Ty akurat przyczepi?e? si? do tych nieszcz?snych piw smile.gif


--------------------


Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemko
post Sep 10 2012, 05:29 PM
Post #14


Cie?
**

Group: Members
Posts: 30
Joined: 25-August 12
Member No.: 5,830



ja jestem ciekaw,
jak? burze zrobi kolejny temat tommiego, jak porozmawia z thangorem o ...nie zdradz? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommygun15
post Sep 10 2012, 06:08 PM
Post #15


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



CYTAT
Tylko tobie to przeszkadza siekacz cie zagiol i nie umiesz tego przebolec dziwne ze w wiesku ci to nie przeszkadza idz tam im nawijaj ze w grze sa przeklenstwa


Siekacz mnie niczym nie zagi??. Nie gra?em w Wied?mina. Czego nie umiem przebole??

Chyba jeste? ograniczony, bo nie rozumiesz, ?e próbuj? podj?? temat konstruktywnej krytyki. Ka?dy twórca musi si? oswoi? z krytyk?. Czy to piosenkarz, pisarz czy malarz, a nawet twórca modów. Wkurwi?e? mnie lekko, ale postanowi?em Cie nie zabija? kul? ognia.

CYTAT
Jak ju? to "chuja". Jak ju? tak si? wym?drzasz to pisz poprawnie bo razi to w oczy.


Obie formy "huj" i "chuj" s? poprawne. Gdyby? mia? troch? zainteresowania, wiedzia?by? to.

CYTAT
Ludzie kln?li wtedy tak samo, jak i teraz, z tym, ?e u?ywali innych s?ów.


No w?a?nie... U?ywali innych s?ów. Wi?c u?yj tych innych s?ów, aby odda? klimat. O to tylko chodzi.

CYTAT
Czy je?eli robimy modyfikacje osadzon? w ?redniowieczu, to mamy pos?ugiwa? si? wy??cznie ?redniowieczn? gwar??
Nie ale dobrze by?oby wykorzysta? jej elementy.

CYTAT
Zreszt? wybierz si? do Anglii i pos?uchaj w jaki sposób szanuje swój ojczysty j?zyk typowy Anglik.
A jak typowy Polak? ...

CYTAT
Ale czego Ty w?a?ciwie oczekujesz? ?e ka?dy b?dzie gada? w modzie tak samo i super poprawn? polszyzn??
Jak ju? napisa?em, oczekuj? dobrego klimatu. Mo?esz mi powiedzie?: "jak si? nie podoba to nie graj". Ok, ale t? modyfikacj? zrobili?cie dla fanów Gothica i ja jestem takim fanem. I mówi? tylko co mi si? nie podoba w tej modyfikacji. Chyba mam do tego prawo? I my?l?, ?e to nie jest nic z?ego, ale na tym forum spotka?em si? jedynie z obelgami. Tak reagujecie na ka?d? krytyk??

CYTAT
Zreszt? ciekawe jest, ?e w modzie jest tyle b??dów, a Ty akurat przyczepi?e? si? do tych nieszcz?snych piw smile.gif
Bo to brzmia?o tak cholernie prostacko, ?e a? mi r?ce opad?y.

CYTAT
jak? burze zrobi kolejny temat tommiego, jak porozmawia z thangorem o ...nie zdradz? smile.gif
O czym?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przemko
post Sep 10 2012, 08:05 PM
Post #16


Cie?
**

Group: Members
Posts: 30
Joined: 25-August 12
Member No.: 5,830



CYTAT
O czym?

Nie zdradz?, bo to by?by spojler. nie b?d? Ci psu? gry smile.gif
Jak dojdziesz do tego momentu to na pewno nie pozwolisz och?on?? temu forum ^^
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smolo
post Sep 11 2012, 04:12 AM
Post #17


Stra?nik
****

Group: Razem Si?a
Posts: 221
Joined: 27-March 09
From: Wielkopolska
Member No.: 657



CYTAT
Zobacz jakikolwiek film i powiedz mi gdzie mówi?: "Przynie? mi 150 piw/mlek/winogron/pomidor/czy co tam kurwa jeszcze". Nigdzie!


Siekacz nie pisa? o piwach/mlekach/winogronach... w filmach, tylko o wulgaryzmach w filmach. Skoro dla Ciebie "najebany" to ostre przekle?stwo to rzeczywi?cie w wi?kszo?ci polskich filmów kln? cz?sto.

CYTAT
No w?a?nie... U?ywali innych s?ów. Wi?c u?yj tych innych s?ów, aby odda? klimat. O to tylko chodzi.


A po jakiego huja ma u?ywa? tych innych s?ów. Musieliby wtedy wszystkie dialogi przerobi? na staropolskie, a nie tylko przekle?stwa - co doprowadzi?oby do tego, ?e ludzie nie rozumieliby o co chodzi w questach, a tym samym mod straci?by na grywalno?ci/popularno?ci. A jak wiadomo popyt tworzy poda?. Z wi?ksz? ilo?ci? wulgaryzmów podejrzewam, ?e przyci?gn??oby to nawet wi?ksz? ilo?? graczy, a mod by?by zbli?ony bardziej do rzeczywisto?ci jak to powinno mie? miejsce w grach RPG. Z reszt? przekle?stwa stosuje si? w konkretnym celu, s?ysz?c jaki? nieznany mi staropolski wulgaryzm, ju? nie by?by wulgarny, a przecie? musz? by?, ?eby przekaza? emocje w pe?nym agresji ?wiecie. Nigdy nie bi?e? si? z kim?? Nigdy nie krzycza?e? na kogo?? Agresja zawsze jest wulgarna.... Realizm ch?opie.

CYTAT
Chodzi mi o strasznie ra??cy, wr?cz wie?niacki sposób mówienia o wi?kszej ilo?ci butelek piwa, przez niektórych NPC-ów. Np. Komar mówi co? w stylu: "przynie? 150 PIW". Jest to niepoprawna forma i strasznie razi. Tak si? po prostu nie mówi po polsku kurwa.


"Z du?ej litery"(du?? liter?), "ilo?? mieszka?ców"(liczba mieszka?ców), "w ka?dym b?d? razie"(w ka?dym razie), te? nie jest poprawne, a jednak ludzie tak mówi? i brzmi to ca?kiem przyzwoicie. J?zyk potoczny rz?dzi si? swoimi prawami. Szczerze mówi?c, pierwszy raz us?ysza?em, ?e mówi si? 150 butelek piwa, a nie 150 piw. Gdzie ty ?yjesz? U Czartoryskich tongue.gif? Podejrzewam, ?e wymawia "150 piw" z pewno?ci? 90, jak nie 99% Polaków, zarówno pro?ci jak i wykszta?ceni ludzie. Wi?c sk?d ten "wie?niacki sposób mówienia"? Czy?by wszyscy mieszkali na wsi? Zrób bezstronn? sonde uliczn?, bez podpowiedzi, jestem ciekaw ile osób powie tak jak ty. Co nie znaczy, ?e mamy nie piel?gnowa? naszego pi?knego ojczystego j?zyka. Jednak na tak du?? ilo?? ró?nego rodzaju b??dów, doczepiaj?c si? tylko tych piw i przekle?stw chcia?e? pokaza?, ?e co? ?e jaki to nie jeste? inteligentny i kulturalny(chocia? ostatnio zacz??e? sypa? kl?twami jak z zespo?em Tourette'a), ?e tak to Ci? urazi?o. ?wiat taki nie jest, a tym bardziej osadzeni wi??niowie w koloni.

CYTAT
Chyba jeste? ograniczony, bo nie rozumiesz, ?e próbuj? podj?? temat konstruktywnej krytyki. Ka?dy twórca musi si? oswoi? z krytyk?. Czy to piosenkarz, pisarz czy malarz, a nawet twórca modów.


Ten b??d z piwami to jeszcze zrozumiem, cho? nie w pe?ni, bo obra?anie od sko?czonego idioty twórcy dialogu, gdzie na porz?dku dziennym wsz?dzie s?ycha? piw, a nie butelek piwa jest co najmniej nietaktowne. Je?li chodzi o przekle?stwa, gdzie tu niby ta konstruktywna krytyka.
To tak jakby? wys?a? list do Williama Friedkina, ?e w Egzorcy?cie z 1973 roku by?o za du?o przekle?stw, które nadpsu?y biggrin.gif klimat filmu. Morderstwa, elementy gore, op?tanie przez szatana owszem, ale po co te przekle?stwa, które zupe?nie nie pasuj? do klimatu op?ta? tongue.gif Czy nie rozumiesz meritum, ?e taka mog?a by? koncepcja re?ysera na ten film, ?e wszystko razem tworzy jedn?, spójn? ca?o??. Taki re?yser, by wogóle nie odpowiedzia?, albo by ci? wy?mia?. To taka ma?a aluzja do tego tematu. Masz szcz??cie, ?e wogóle Poziomki z tob? polemizuj?.

CYTAT
Ma nie przeklina?, bo to jest gra, a nie cela z grypsuj?cymi, t?pymi peda?ami. Te przekle?stwa psuj? ca?y klimat gry. Wcale nie oddaj? klimatu kolonii karnej.
Kolego... huja to Ty wiesz o ?yciu. Nie b?d? mówi? dlaczego, bo i tak nie zrozumiesz. Je?li wyznacznikiem wiedzy o ?yciu s? wulgaryzmy, to wspó?czuj?...


Kryminali?ci rzadko co czytaj? ksi??ki i rzadko s? wykszta?ceni. Oryginalna pierwsza cz??? Gothic by?a za grzeczna, bo twórcy spodziewali si?, ?e mog? gra? te? w ni? dzieci. Podobnie zrobi?o Poziomkaz, bo pocz?tkowo jak mówi? Siekacz mia? by? to mod tylko i wy??cznie dla doros?ych, a jak wiadomo "Life is brutal" czy to w s?owie czy w czynie. Dzieci nie maj? o tym zielonego poj?cia, bo ?yj? w beztrosce i naogl?dali/naczytali si? "kolorowych opowie?ci", gdzie wszystko ko?czy si? "happy endem". ?ycie to kurwa nie bajka. Jak my?lisz dlaczego Polacy tak du?o przeklinaj?, pij?, kradn?, itd.? Bo jest tu kurwa jeden wielki burdel. Jeszcze si? nas?uchasz i samemu naklniesz w swoim ?yciu. Jak to mówi? Wiesiek "Polityka i seks sprowadzaj? si? w?a?ciwie tylko do jednego: pieprzenia." Moim zdaniem twórcy moda zrobili to "po swojemu" i chcieli w?a?nie ten polski syf przenie?? do modyfikacji, by by?o bardziej realnie, ?eby przeci?tna m?odzie?, lub ludzie doro?li(chodzi?em do liceum gdy wysz?a "jedynka") bardziej uto?samiali si? z postaci? w grze. A jak wiadomo jest tam kolonia karna, gdzie zsy?ano najgorszych przest?pców, wi?c j?zyk tam powinien by? jak najbardziej "brudny" z du?? ilo?ci? kurew i ró?nej ma?ci b??dów j?zykowych. Przecie? to w wi?kszo?ci plebs, nie?

CYTAT
Poda?em przyk?ady, jak mo?na rozwi?za? problem wulgaryzmów...


A nie przyjmujesz do wiadomo?ci, ?e twórcy nie chc? rozwiazywa? Twojego problemu, wed?ug Twojego "widzimisi?". Jeste? pierwszym, któremu to przeszkadza i my?lisz, ?e specjalnie dla Ciebie, b?d? co? robi?. Poza tym jeste? sam, a w demokracji decyduje wi?kszo??. My?lisz, ?e ca?y ?wiat kr?ci si? tylko wokó? Ciebie. Wielki uczony si? znalaz?. We? napisz ksi??ke, mo?e profesor Miodek przeczyta smile.gif Huja wiesz o ?yciu. Sko?cz najpierw gimnazjum i znajd? dziewczyn?, wtedy wy?adujesz swoje frustracje w ?ó?ku, chocia? która chcia?aby takiego sobka?
A jak Ci si? co? nie podoba, to we? nie graj, albo zbierz Team i stwórz w?asnego moda bez "nadpsucia" klimatu smile.gif. Chocia? mog? si? za?o?y?, ?e nie gra?oby w niego wi?cej osób ni? w MT. Powodzenia biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tommygun15
post Sep 11 2012, 01:42 PM
Post #18


Nowicjusz
*

Group: Members
Posts: 26
Joined: 4-September 12
Member No.: 5,903



OD RAZU PRZEPRASZAM U?YTKOWNIKA SMOLO ZA OBRAZ?.

Smolo - po przeczytaniu Twojego posta stwierdzam co nastepuje: masz co? z rycerza... zakuty ?eb! Naucz si? czyta? ze zrozumieniem dzi?ciole i wtedy bierz si? za dyskusj? z kim? kto jest na wy?szym poziomie inteligencji ni? Ty.


CYTAT
Musieliby wtedy wszystkie dialogi przerobi? na staropolskie
We? przyk?ad z podstawki Gothica. Dialogi s? ?wietne, bez wulgaryzmów. Klimat kolonii karnej ?wietnie oddaj? sytuacje kiedy na pocz?tku co chwila dostajesz oklep. To jest wystarczaj?ce.

Graczy przyci?ga grywalno??, na któr? sk?adaj? si?: ?wietna, nieliniowa fabu?a, wiele przedmiotów i npc-ów, wiele ?cie?ek rozwoju, KLIMAT!!!, ?wiat gry, stabilne dzia?anie, grafika i muzyka. Nigdy do gry nie przyci?gn??y nikogo wulgaryzmy. Wulgaryzmy mog? zawiera? si? w klimacie gry, ale nigdy nie stanowi? kluczowej atrakcji. Trzeba by? t?pym os?em, ?eby tego nie zrozumie?.

CYTAT
zbli?ony bardziej do rzeczywisto?ci jak to powinno mie? miejsce w grach RPG.
W grach RPG rzeczywisto?? jest fikcyjna. Nie przenosi si? klimatu blokowiska, albo grypsery wi?ziennej, do gry osadzonej w ?redniowiecznym ?wiecie fantasy. Zatrudnij si? w jakiejkolwiek firmie tworz?cej gry, a wyrzuc? Ci? stamt?d na kopach.

CYTAT
Jednak na tak du?? ilo?? ró?nego rodzaju b??dów, doczepiaj?c si? tylko tych piw i przekle?stw chcia?e? pokaza?, ?e co?
?e mo?na zrobi? genialnego moda bez wulgaryzmów. Dotar?o, czy musz? znowu t?umaczy??

CYTAT
obra?anie od sko?czonego idioty twórcy dialogu, gdzie na porz?dku dziennym wsz?dzie s?ycha? piw, a nie butelek piwa jest co najmniej nietaktowne
Nawet w "Psach", aktorzy u?ywali wulgaryzmów zgodnie z zasadami j?zyka polskiego. Nietaktowne jest czytanie postów bez zrozumienia.

CYTAT
gdzie tu niby ta konstruktywna krytyka.
Wejd? w Panel Sterowania -> opcje u?atwie? i dost?pu -> wybierz program Lupa. Wtedy zobaczysz krytyk?, bo chyba masz zbyt z?aby wzrok, aby j? dostrzec bez wspomagacza.

CYTAT
To tak jakby? wys?a? list do Williama Friedkina, ?e w Egzorcy?cie z 1973 roku by?o za du?o przekle?stw, które nadpsu?y biggrin.gif klimat filmu. Morderstwa, elementy gore, op?tanie przez szatana owszem, ale po co te przekle?stwa, które zupe?nie nie pasuj? do klimatu op?ta? tongue.gif
Nie ogl?da?em, bo te komercyjne filmy o op?taniach to kompletna bujda. Gdyby? zag??bi? si? w temat, wiedzia?by? dlaczego tak mówi?.

CYTAT
Czy nie rozumiesz meritum, ?e taka mog?a by? koncepcja re?ysera na ten film, ?e wszystko razem tworzy jedn?, spójn? ca?o??. Taki re?yser, by wogóle nie odpowiedzia?, albo by ci? wy?mia?. To taka ma?a aluzja do tego tematu. Masz szcz??cie, ?e wogóle Poziomki z tob? polemizuj?.
Poziomki nie maj? jeszcze takiego dorobku jak wspomniany przez Ciebie re?yser, wi?c niech nie zadzieraj? nosa wy?ej czo?a.

CYTAT
Dzieci nie maj? o tym zielonego poj?cia, bo ?yj? w beztrosce i naogl?dali/naczytali si? "kolorowych opowie?ci", gdzie wszystko ko?czy si? "happy endem".
Kiedy zrozumiesz, ?e wszystko powinno ko?czy? si? hepi endem? Nic nie ko?czy si? szcz??liwie, tylko z naszego powodu. Jeste?my sprawcami w?asnych nieszcz???. Je?li tego nie rozumiesz to naprawd? nie znasz si? na ?yciu.
Polacy kradn?, pij? i przeklinaj?, bo s? leniwymi idiotami, którym nie chce si? ruszy? dupy do uczciwej pracy. A nawet jak ju? maj? dobrze p?atn? prac? to i tak kradn?. Nie mów o rzeczach których nie znasz, bo dajesz ?wiadectwo w?asnego idiotyzmu. Mówi?c o ?yciu, b?dziesz nadal si? pogr??a?.

CYTAT
. Przecie? to w wi?kszo?ci plebs, nie?
Wi?ksza cz??? polskiego spo?ecze?stwa, z Tob? na czele to umys?owy plebs.

Ja nie oczekuj?, ?e twórcy co? z tym zrobi?. Ja tylko skrytykowa?em to co mi si? nie podoba?o w modzie i poda?em propozycje poprawek. A co z tym zrobi? twórcy, to ich sprawa.
CYTAT
Sko?cz najpierw gimnazjum i znajd? dziewczyn?, wtedy wy?adujesz swoje frustracje w ?ó?ku, chocia? która chcia?aby takiego sobka?
Sk?d wiesz, ?e nie mam ?licznej ?ony i dwójki dzieci? Ignorant.

W MT ludzie graj? bo to jest dobry mod. Odrzuca jednak masa b??dów. Niektóre misje, mimo nieliniowej fabu?y, trzeba wykonywa? w okre?lonej kolejno?ci, by nie zaliczy? b??du, a to jest niedopuszczalne. Nie ma wi?c czym si? chwali? ponad to, ?e mod jest po prostu bardzo grywalny. Nie pasuj? mi w nim tylko wulgaryzmy i b??dy programu.

K...a kto wymy?li? ograniczenie liczby cytatów?!


Przemko, a je?li chodzi o Thangora i ksi?g?, której nazwy nie ?mi? tu wymówi?, to zaliczy?em to zadanie.

This post has been edited by tommygun15: Sep 11 2012, 02:32 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smolo
post Sep 11 2012, 03:05 PM
Post #19


Stra?nik
****

Group: Razem Si?a
Posts: 221
Joined: 27-March 09
From: Wielkopolska
Member No.: 657



CYTAT
Smolo - po przeczytaniu Twojego posta stwierdzam co nastepuje: masz co? z rycerza... zakuty ?eb! Naucz si? czyta? ze zrozumieniem dzi?ciole i wtedy bierz si? za dyskusj? z kim? kto jest na wy?szym poziomie inteligencji ni? Ty.
?e mo?na zrobi? genialnego moda bez wulgaryzmów. Dotar?o, czy musz? znowu t?umaczy??


Nie jestem ptakiem i rycerzem to po pierwsze, a po drugie sk?d ty kurwa mo?esz wiedzie?, ?e masz wy?szy iloraz. Bez problemu móg?bym z Tob? startowa? w jakichkolwiek testach, bez obawy, ?e przegram. Jestem ciekaw jakie to niby szko?y uko?czy?e?? haha I to ty nie umiesz czyta?, ze zrozumieniem, nie masz ?adnych argumetów ch?optasiu. Po prostu jeste? sko?czony.
A nie rozumiesz, ?e mo?na zrobisz jeszcze bardziej genialnego moda z wulgaryzmami? Dotar?o?

CYTAT
obra?anie od sko?czonego idioty twórcy dialogu, gdzie na porz?dku dziennym wsz?dzie s?ycha? piw, a nie butelek piwa jest co najmniej nietaktowne.
Nawet w "Psach", aktorzy u?ywali wulgaryzmów zgodnie z zasadami j?zyka polskiego. Nietaktowne jest czytanie postów bez zrozumienia.
To tak jakby? wys?a? list do Williama Friedkina, ?e w Egzorcy?cie z 1973 roku by?o za du?o przekle?stw, które nadpsu?y biggrin.gif klimat filmu. Morderstwa, elementy gore, op?tanie przez szatana owszem, ale po co te przekle?stwa, które zupe?nie nie pasuj? do klimatu op?ta? tongue.gif
Nie ogl?da?em, bo te komercyjne filmy o op?taniach to kompletna bujda. Gdyby? zag??bi? si? w temat, wiedzia?by? dlaczego tak mówi?.


Ja pierdole. ?al. We? ty u?uj lupy, bo wida? kto nie umie czyta? ze zrozumieniem. Wida?, ?e nie zrozumia?e? aluzji tongue.gif

CYTAT
Kiedy zrozumiesz, ?e wszystko powinno ko?czy? si? hepi endem? Nic nie ko?czy si? szcz??liwie, tylko z naszego powodu. Jeste?my sprawcami w?asnych nieszcz???. Je?li tego nie rozumiesz to naprawd? nie znasz si? na ?yciu.
Polacy kradn?, pij? i przeklinaj?, bo s? leniwymi idiotami, którym nie chce si? ruszy? dupy do uczciwej pracy. A nawet jak ju? maj? dobrze p?atn? prac? to i tak kradn?. Nie mów o rzeczach których nie znasz, bo dajesz ?wiadectwo w?asnego idiotyzmu. Mówi?c o ?yciu, b?dziesz nadal si? pogr??a?.
Sk?d wiesz, ?e nie mam ?licznej ?ony i dwójki dzieci? Ignorant.


Twoje odpowiedzi tylko potwierdzaj?, ?e jeste? jeszcze dzieciaczkiem. Mówi?c o ?yciu tylko prze?wiadczasz nas, ?e nic o nim nie wiesz. Sk?d wiem, ?e nie masz dzieci i ?ony? Bo to po prostu "bije" z twoich postów. Interesuj? si? troch? psychologi?. Da si? to wyczu?. Jak podro?niesz troch? i b?dziesz wiedzia? wi?cej o ?yciu to zrozumiesz.

CYTAT
W grach RPG rzeczywisto?? jest fikcyjna. Nie przenosi si? klimatu blokowiska, albo grypsery wi?ziennej, do gry osadzonej w ?redniowiecznym ?wiecie fantasy. Zatrudnij si? w jakiejkolwiek firmie tworz?cej gry, a wyrzuc? Ci? stamt?d na kopach.


A nie przyjmujesz do wiadomo?ci, ?e mo?e Poziomki wbrew twojej regule, w?a?nie chcia?y przenie?? klimat ulicy do fikcyjnej gry, ?eby w?a?nie nie by?a a? tak fikcyjna? Ja nie mam czasu tworzy? gier, mam swoje zaj?cia, wi?c nie b?de si? tam zatrudnia?. Mo?e ty si? zatrudnij jak jeste? taki dobry...

CYTAT
Wulgaryzmy mog? zawiera? si? w klimacie gry, ale nigdy nie stanowi? kluczowej atrakcji. Trzeba by? t?pym os?em, ?eby tego nie zrozumie?.


No w?a?nie w tym modzie pasuj? jak najbardziej, a nawet jest ich zbyt ma?o sad.gif Tworz? klimat razem z ca?? fabu?? sprawiaj?c wra?enie, ?e jest si? naprawd? w koloni karnej pe?nej psychopatów. Trzeba by? wywy?szaj?cym siebie kujonem nie lubianym przez innych uczniów w klasie, ?eby tak si? ba? naszej codziennej brutalnej rzeczywisto?ci. Dlatego pewnie z tak? zaci?to?ci? krytykujesz kln?cych ludzi w ko?o, bo ich nienawidzisz za to, ?e si? z ciebie ?miej? w gimnazjum. Pomimo, ?e mo?e si? lepiej uczysz ni? oni to nic nie mo?esz im zrobi?. Próbujesz wy?adowa? si? swoj? niby wielk? wiedz? na forach, ale tak naprawd? jeste? tylko marn? imitacj? geniusza. Przyznaj racj?, ?e tak jest i powiedz szczerze ile masz naprawd? lat ch?opczyku.

This post has been edited by Smolo: Sep 11 2012, 03:16 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tizgar
post Sep 11 2012, 05:04 PM
Post #20


Mag
*****

Group: Members
Posts: 424
Joined: 31-March 09
From: Kraków
Member No.: 688



Smolo niema sensu dyskutowac z nim bo tu dzia?a zasada ze wpierw znizy cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem

Cz?owieku nie wiem w jakim swiece zyjesz ale w tym co zyja wszyscy sa przeklentwa na porzadku dzienym z tym sie nie walczy to sie poprostu przyjmuje do wiadomosci i skoncz dyskusje masz problem z przeklesntwami to nie graj i tyle bo gwarntuje ci ze nikt z ekipy tego nie zmieni bo nikt przy zdrowych zmyslach nie naraza gry na spadek grywalnosci


--------------------

Dosta? ty kiedy piorunem tam gdzie s?once nie dochodzi ? < OWNED
Który chce soplem w ryja ? < OWNED
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 17:17